کد خبر: 1041
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
اتاق بازرگانی کشور

نائب رئیس کمیته انضباطی اتاق بازرگانی ایران گفت: تاکنون در این مورد هیچ گزارش تخلفی از اتاق شیراز به کمیته انضباطی اتاق ایران وصول نشده است.

به گزارش پیام خبر، حسین پیرموذن، در نشست خبری منتخبین بخش خصوصی که به عنوان هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان در اتاق بازرگانی فعالیت می کنند حق دریافت حقوق و مزایا ندارند، گفت: هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق های بازرگانی حق برداشت هیچ گونه حقوق، عیدی، مزایا، حق جلسه و غیره را ندارند، تاکنون در این مورد هیچ گزارش تخلفی از اتاق شیراز به کمیته انضباطی اتاق ایران وصول نشده است.

نائب رئیس کمیته انضباطی اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: کمیته انضباطی اتاق بازرگانی ایران تنها مرجع رسیدگی به تخلفات هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق ها است.

وی با اشاره به برخی از شائبه ها در مورد برخی از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی مبنی بر حضور در چند پست اجرایی در اتاق بازرگانی شیراز اظهار کرد: تمام منتخبین هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق ها بدون دریافت حقوق و مزایا می توانند در کمیسیون های مختلف اتاق حضور داشته باشند و این موضوع منع قانونی ندارد و تخلف محسوب نمی شود.

نائب رئیس کمیته انضباطی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به عملکرد موفقیت آمیز اتاق بازرگانی شیراز و عدم گزارش تخلف از آن به کمیته انضباطی اتاق ایران، خاطرنشان کرد: تا شکایتی از اتاق بازرگانی به کمیته نرسد پرونده ای وجود ندارد که به آن رسیدگی شود.

خزانه دار اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ارسال درآمدهای اتاق بازرگانی شیراز به اتاق بازرگانی ایران، افزود: بنابراین اتاق ایران بر درآمد و هزینه کرد اتاق ها نظارت دارد و بودجه سنواتی هر فصل را به استان ها واریز می کند.

پیرموذن با اشاره به استقلال مدیریتی اتاق بازرکانی هر استان و نظات اتاق بازرکانی ایران بر آن، گفت: هر سال در زمان تصویب و تخصیص بودجه گزارش مالی اتاق های بارگانی استان ها به اتاق ایران اعلام می شود.

وی در مورد عدم انتخاب دبیر توسط رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: در چارت اتاق بازرگانی از دبیر استفاده می شود آن هم به این صورت که یک نفر خارج از هیئت نمایندگان اتاق به عنوان دبیر امور اجرایی اتاق را پیگیری می کند که به اتاق شیراز نیز اعلام شده که یک نفر را به عنوان دبیر معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه بنابراین اتاق ایران بر درآمد و هزینه کرد اتاق ها نظارت دارد در پاسخ به سوالی در ابطال کارت های بازرگانی جعلی در یک از استان های کشور، خبر داد: در هیچ از اتاق های بازرگانی کشور کارت بازرگانی جعلی که ابطال شود وجود نداشته اما در اتاق بازرگانی اهواز تعدادی کارت عضویت به دلیل عدم ارسال به موقع مدارک لازم و قانونی معلق شده است و زمانی که این مدارک وصول شود کارت های عضویت به اعضا بازگردانده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل