کد خبر: 1046
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
نمایشگاه عکس «این دو نفر»

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس از برگزاری جشنواره استانی عکاسی با محوریت سیما و منظر شهری خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۲۶ بهمن ماه امسال است.

به گزارش پیام خبر، محمد جامعی در جمع خبرنگاران گفت: جشنواره استانی عکاسی با محوریت سیما و منظر شهری توسط دانشگاه دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا 26 بهمن به این جشنواره ارسال کنند.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس افزود: اهداف برگزاری این جشنواره تحقق آرمان شیراز شهر انسان محور، به تصویر کشیدن آرمان های شهری از جمله شهر گردشگرمدار، شهر فرهنگی، تعریف دیدگاهی جدید میان سیما و منظر شهری و گردشگری است

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره نقد سیما و منظر شهری با هدف ارتقاء سطح آگاهی جامعه در مطالبه کیفیت و حساسیت نسبت به سیما و منظر شهری، ترویج نگاه کیفی در طرح های اجرایی، برنامه های ساماندهی و سیاست گزاری  در حوزه سیمای شهری در راستای حضور هر چه بیشتر گردشگران شهری دنبال می شود.

جامعی با اشاره به این که هزینه شرکت در این جشنواره رایگان است و عکس های ارسالی باید مربوط به شهر های استان فارس باشد، بیان کرد: عکاسان سایر نقاط کشور نیز می توانند عکس های خود را که متعلق به شهرهای استان فارس است را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس با بیان اینکه این جشنواره در 2 بخش دانشجویی و آزاد برگزار می شود افزود: در بخش دانشجویی 60 اثر و در بخش آزاد نیز 50 اثر به نمایشگاه که همزمان با برپایی نمایشگاه شهر زیبا که هفتم تا دهم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس در شیراز برگزار می شود راه پیدا می کنند که از هر بخش هفت طرح به عنوان برگزیده انتخاب می شوند.

وی با تأکید بر اینکه عکاسان باید پس از ثبت نام اولیه، آثار خود را حداکثر تا پایان روز 26 بهمن 97 در سایت رسمی جشنواره به نشانی www.fars-universities.ir  بارگذاری کنند، عنوان کرد: نشانه های شهری، زوائد بصری، نور و رنگ در سیما و منظر شهری، سیما و منظر شهری در شب، گردشگری و فضای شهری، گردشگری در بافت تاریخی، گردشگری و معضلات سیما و منظر شهری از محورهای برگزاری جشنواره استانی عکس سیما و منظر شهری است.

جامعی متذکر شد: سیمـای شهـر، منظر شهری، دورنما، سیمای جداره ها،  نقش و نگارهای دائمی و موقت ثبت شده در دیوارهای شهر، تابلوهای تبلیغاتی، تابلوهای تجاری و اداری، دیوار نویسی و نقاشی دیواری از دیگر محورهای این جشنواره است.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس با بیان این که انتخاب آثار برگزیده در بخش های آزاد و دانشگاهی با نظرسنجی بازدیدکنندگان از نمایشگاه انجام می شود، گفت: در این راستا، آثار دانشجویان شرکت کننده مراکز مختلف آموزشی استان فارس در غرفه هایی جداگانه به نمایش گذاشته می شود که پس از نظرسنجی بازدیدکنندگان به هفت اثر برتر از نگاه مردم جوایزی تعلق می گیرد.

وی با بیان این که این دانشگاه یکی از دانشگاه های مطرح استان در آموزش رشته های فنی و مهندسی از جمله معماری و شهرسازی است، اظهار کرد: میزبانی از جشنواره عکاسی سیما و منظر شهری نیز با توجه به تخصص های موجود در دانشگاه و احساس نیاز جامعه مخاطب و همچنین تعامل بین دانشگاه و مدیریت شهری انجام شده است.

گفتنی است، استانداری فارس، سازمان مدیریت  و برنامه ریزی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه شیراز، شهرداری شیراز، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان نظام مهندسی استان فارس، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، دانشکده خبر و شرکت عمران صدرا به همراه گروه آموزشی نوید، دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس را در برگزاری جشنواره عکس سیما و منظر شهری همراهی می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل