کد خبر: 1055
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
بیمارستان

یک استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه معنا درمانی برای تمام سطح اجتماع باید شکل گیرد، بیان کرد: توجه به آموزه های دینی و معنویت، گذشت، فداکاری، عدم سوءاستفاده از یکدیگر و غیره از پارامترهای معنادرمانی در جامعه ما است.

به گزارش پیام خبر، صدیقه فروهی، در همایش تخصصی پیشگیری، درمان و بازتوانی در خصوص سرطان سینه و نقش معنویات در درمان، گفت: در زمینه ژنتیک و خدمات ایمنی ذهن ما تحت تاثیر شناخت ما قرار دارد معنویت یک نگاه غیرمادی است در این صورت فرد می تواند انرژی وحدت بخش در خود ایجاد کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در سیستم های مختلف سلول های سرطانی خود مختاری دارند و مادامی که به آن غذا به آن برسد ادامه فعالیت می دهد، بنابراین اگر بتوانیم معنویت را در کنار مسائل درمانی دنبال کنیم، می تواند به بیمار کمک کند.

وی با بیان اینکه اگر دید معنایی، فداکاری و کمک به هم باشد و بنا را بر اساس محبت و دوستی بگذاریم بر آمار فزاینده سرطان غلبه می کنیم، عنوان کرد: زمانی که دید ما مادیاتی شود، نا خودآگاه سیستم عصبی ما با کوچکترین مسئله ای بهم می ریزد، بنابراین افرادی که بتوانند روی ذهن خود کار کنند که سریع در مسئله عصبی قرار نگیرند سطح سیستم ایمنی آنان بیشتر خواهد بود.

فروهی با بیان اینکه مباحث متعددی برای پیشگیری و درمان انواع سرطان است، اظهار کرد: یک بحث معنا درمانی است که بر اساس فرهنگ هر جامعه باید این معنا درمانی طراحی و اجرا شود و امروزه در بسیاری از کشورها معنا درمانی مورد توجه قرار گرفته است.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه معنا درمانی برای تمام سطح اجتماع باید شکل گیرد، بیان کرد: توجه به آموزه های دینی و معنویت، گذشت، فداکاری، عدم سوءاستفاده از یکدیگر و غیره از پارامترهای معنادرمانی در جامعه ما است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل