اسکی

مدیرکل میراث فرهنگی فارس در آستانه برگزاری مسابقات اسکی آلپاین در پیست پولادکف گفت: میزبانی مسابقات ورزشی در این پیست بین المللی، می تواند استان فارس را به یکی از مقصدهای اصلی گردشگری ورزشی کشور تبدیل کند.

به گزارش پیام خبر، مصیب امیری، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مسابقات ورزشی، فرصتی ویژه برای بالفعل ‌کردن ظرفیت های گردشگری ورزشی  و ایجاد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی محسوب می شود، گفت: تلفیق ورزش و گردشگری علاوه بر ایجاد فضای نشاط در جامعه، منجر به  قدرتمند تر شدن صنعت گردشگری خواهد شد و میزبانی مسابقات ورزشی در این پیست بین المللی، می تواند استان فارس را به یکی از مقصدهای اصلی گردشگری ورزشی کشور تبدیل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به شرایط متنوع اقلیمی استان افزود: پیست بین المللی پولادکف به عنوان یک جاذبه گردشگری ورزشی و طبیعی با ارائه امکاناتی همچون تله‌کابین، تله‌اسکی، هتل و انواع خدمات اقامتی و پذیرایی، خدمات آموزشی ورزش های زمستانی، تجهیزات لازم برای اسکی در شب و تفریحات خانوادگی نظیر خودروهای برف روب (اسنوموبیل)، مینی بوب و فرصت ساخت آدم برفی، به عنوان دومین پیست اسکی بین المللی کشور محسوب می شود و مورد توجه  گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: برگزاری رویدادهای گردشگری با تبلیغات گسترده و استفاده از ظرفیت گردشگر پذیری در فصل کم رونق گردشگری استان، می تواند جایگاه فارس را به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور تقویت کند.

بر اساس این گزارش در ادامه، علی اصغر ظریفکار فرد، هم گفت: مسابقات اسکی آلپاین شهرنشینان و قهرمانی جوانان کشور، طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه، هشتم و دهم بهمن‌ ماه از ساعت هشت تا ۱۲ در پیست بین المللی پولادکف شهرستان سپیدان برگزار می شود.

مدیرعامل مجموعه «پولاد کف» خاطر نشان کرد: این رقابت‌ ها با شرکت بیش از ۱۵۰ ورزشکار از ۱۶ استان کشور در ۲ رشته مارپیچ کوچک و بزرگ با حضور نماینده فدراسیون جهانی اسکی (فیز) انجام و رکورد شرکت کنندگان به شکل جهانی به ثبت خواهد رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل