کد خبر: 1069
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
علی رسولیان

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح توسعه انرژی های خورشیدی، استفاده از ظرفیت صندوق های توسعه روستایی ، طرح های موفق استان در حوزه جلب مشارکت و توان مردمی، اصلاح نژاد و تقویت دامداری های علمی در سطح روستاها دنبال می شود.

به گزارش پیام خبر، علی رسولیان در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان افزود : باید فرمانداران با استفاده از توان نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و نیز اصناف نسبت به تنظیم بازار و کنترل قیمت ها به طور گسترده و با جدیت اقدام کنند، هم اکنون در برخی حوزه ها چون برنج که از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده می کنند، قیمت ها در بازارغیر منطقی است و باید با این شرایط و افزایش نرخ ها برخوردهای جدی شود.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت رصد و کنترل نرخ ها در بازار، ادامه داد : به منظور تامین نیاز بازار هم در حوزه گوشت و مرغ برنامه ریزی ها در دست انجام است از جمله آنها تقویت واردات دام و گوشت قرمز است، مشهد ارائه نهاده های دامی با نرخ مصوب به مرغداران در مقابل عرضه گوشت مرغ هر کیلو به قیمت ۹۸ هزار ریال از جمله این اقدامات است که در مشهد اجرایی شده و امید است فرمانداران این رویکرد را در سطح شهرستان ها توسعه دهند.

رسولیان با بیان اینکه طی روزهای اخیر قیمت گوشت قرمز و مرغ در استان از متوسط کشوری پایین تر بوده است، افزود : تلاش می شود با اجرای این طرح ارائه نهاده ها در قبال گوشت قرمز و مرغ در سطح، قیمت ها سیر صعودی نداشته باشد و باید فرمانداران در این راستا همکاری لازم را داشته باشند همچین طرح عرضه گوشت در قبال سبوس هم در این راستا دنبال می شود ضمن آنکه برای تخم مرغ هم همین طرح اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه از ذخیره سازی میوه مورد نیاز شب عید در استان خبر داد و گفت : بر اساس تاکید استاندار تلاش بر آن است بیشترین سطح ذخیره سازی با توجه به جمعیت زائری گسترده ای که طی این ایام به استان وارد می شود، انجام گیرد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به مشکل کمبود لاستیک در استان هم تصریح کرد : تا کنون ۳۰ هزار حلقه لاستیک در استان توزیع شده است و با اقدامات صورت گرفته و در دست انجام قیمت ها در حال تعدیل شدن است و امیدو است بتوانیم این موضوع را به خوبی مدیریت کرده و فاصله بین عرضه و تقاضا را کاهش دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حفظ تولید و اشتغال در شرایط کنونی گفت : بدین منظور توجه و کمک و حمایت از واحدهای دچار مشکل و تعدیل نیرو، اولویت نخست ماست و فرمانداران باید طی برگزاری جلساتی مسائل آنها را بررسی و نسبت به پیگیری و اقدام برای حل مشکلات آنها اقدام نمایند.

رسولیان با اشاره به رویکرد اقتصاد مقاومتی استاندار در توسعه استان و استفاده از ظرفیت و توان مشارکتی مردم در این حوزه، گفت : شهرستان های استان ظرفیت ها و توانمندی های بالایی دارند که با ورود توان مشارکتی مردم به عرصه می توان بسیاری از این ظرفیت های بالقوه را بالفعل کرد از جمله طرح های گردشگری قابل توجه و نیمه تمام است که ورود بخش خصوصی به این حوزه می تواند سرمایه گذاری های انجام شده را به انجام رسانده و وارد مدار تولید و اشتغال استان نماید.

وی با اشاره به تقسیم استان به ۱۲ منطقه اقتصادی و تهیه طرح توسعه برای همه این ۱۲ منطقه اظهار کرد: طرح توسعه این مناطق با استفاده از توان معین های اقتصادی هر منطقه و مشارکت مردم و بهره گیری از ظرفیت های منطقه ای آن دنبال می شود که تا کنون با ۱۵ معین اقتصاد مقاومتی مذاکره شده و موافقت مربوطه اخذ شده و در سفرهای شهرستانی استاندار توافق نامه های معین اقتصاد مقاومتی امضا خواهد شد.

رسولیان ادامه داد : طرح توسعه انرژی های خورشیدی، استفاده از ظرفیت صندوق های توسعه روستایی، طرح های موفق استان در حوزه جلب مشارکت و توان مردمی، اصلاح نژاد و تقویت دامداری های علمی در سطح روستاها در راستای طرح های توسعه مناطق با جدیت دنبال می شود تا ظرفیت تولید و اشتغال و رونق روستایی را توسعه دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل