نشست خبری دکتر محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس

مدیر کل کمیته امداد فارس گفت: ۹۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در این ۴۰ سال تسهیلات پرداخت شده و ۴۶ هزار و ۷۷۷ نفر از این وام ها بهره مند شدند، همچنین در این چند سال اخیر چهار هزار و ۹۱۸ نفر در صندوق امداد ولایت سپرده گذاری کردند، علی رغم هجمه ها علیه کمیته شاهد افزایش کمک ها بودیم.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) مولود انقلاب اسلامی است، گفت: ادبیات انقلابی امام خمینی (ره) برگرفته از ادبیات قرآنی در راستای حمایت از محرومان، مستضعفان، ایتام و غیره بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس با اشاره به سبقه تشکیل کمیته بعد از انقلاب، بیان کرد: کمیته امداد در حوزه های مختلفی آثار و برکاتی برای محرومان به همراه داشته است، مهمترین دستاورد کمیته در این ۴۰ سال این بود که محرومیت نتوانست از شکوفایی استعدادها جلوگیری کند.

وی با اشاره به برخی از افراد موفق از خانواده بزرگ کمیته امداد اظهار کرد: ۶۷ پزشک و بیش از یک هزار استاد دانشگاه در خانواده مددجویان کمیته فارس رشد کردند و شاهد مقامات کشوری و آسیایی و جهانی در رشته های مختلف علمی و ورزشی در بین خانواده های تحت حمایت کمیته امداد فارس هستیم.

بذرافشان با اشاره به شهدای مدافع حرم در خانواده کمیته، خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰۰ حافظ قرآن و ۲ هزار نفر قرآن آموز در رشته های مختلف قرآنی در مددجویان استان داریم.

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: ۹۶ هزار و ۸۸۸ نفر کمک هزینه جهیزیه و ۱۹ هرار و ۱۴۸ مددجوی پسر کمک هزینه ازدواج دریافت کردند، یکهزار و ۸۲۱ نفر کمک هزینه ازدواج مجدد گرفتند که معادل مبلغ ۸۷۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه ۷۳۲ هزار دانش آموز از خدمات تحصیلی بهره مند شدند، عنوان گفت: ۱۸۲ هزار و ۶۸۰ دانشجو از خدمات کمیته استفاده کردند، بحث نخبگان علمی و ورزش به طور جدی در حال پیگیری هستند و ۶ هزار ۸۴۰ نفر تاکنون خدمات دریافت کردند.

بذرافشان یادآور شد: ۲۷ هزار و ۸۴۰ نفر به مشهد مقدس اعزام شدند که ۶۰۰ نفر فردا عازم هستند، به شهرهای نیز مختلف ۶۴ هزار نفر و چهار هزار نفر به کربلا تاکنون اعزام شدند.

مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به اجرای ۱۰۶ هراز طرح اشتغال و ایجاد ۱۲۸ هزار فرصت شغلی، افزود: نزدیک به ۳۱ هزار خانواده مشغول به کار شدند و جشن ۲ هزار خانواده در دهه فجر برگزار می شود، در سال گذشته ۴۰۰ خودرو و ۴۰۰ پنل خورشیدی وارد مدار کردیم که سبب ایجاد ۸۰۰ شغل شد.

وی با اشاره به اجرای برخی کارگاه های تولیدی مانند تولید جلبک، اصلاح نژادی دام و غیره، متذکر شد: تولید زعفران در جنوب استان، افزایش پنل های خورشیدی در حال انجام است، اعتبارات در سه فصل تهیه می شود و از بند ب تبصره ۱۶ از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و در بحث صندوق ولایت از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش می یابد تا به پایداری و ماندگاری طرح ها کمک می کند.

بذرافشان با اشاره به کندی اشتغال روستایی، گفت: چهار بانک عامل همکاری کرده و بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال جذب شده است، تاکنون ۱۴ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال در طی این سالها تسهیلات اشغالی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: در سه سال گذشته فارس رتبه نخست جذب اعتبارات داشتیم و ۳۷۷ هزار نفر آموزش یافتند، در سال گذشته ۲۰ هزار نفر آموزش دیدند و بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی، افزود: دامنه مراجعات به میز خدمت در روزهای شنبه و دامنه انتظارات افزایش یافته است، در همین ۱۰ ماه گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال وام کارگشایی در فارس داده شده است که همه این افراد از مددجویان نبوده است.

بذرافشان بیان کرد: ۹۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در این ۴۰ سال تسهیلات پرداخت شده و ۴۶ هزار و ۷۷۷ نفر از این وام ها بهره مند شدند، همچنین در این چند سال اخیر چهار هزار و ۹۱۸ نفر در صندوق امداد ولایت سپرده گذاری کردند، علی رغم هجمه ها علیه کمیته شاهد افزایش کمک ها بودیم.

مدیر کمیته امداد فارس خاطرنشان کرد: ۴۴۴ هزار و ۱۷۷ نفرمشترک فعال صندوق ولایت داریم، ۱۰۲ مرکز نیکوکاری رتبه نخست کشور، یکصد هزار حامی فعال از کشورهای مختلف که فارس در جذب حامیان رتبه نخست را داشته، رتبه نخست در جذب زکات و در کل درآمدها رتبه دوم کشور بعد از تهران قرار داریم.

وی با بیان اینکه ۱۳۰ میلیارد تومان در ۱۰ ماهه گذشته در حوزه های مختلف کمک شده است، افزود: ۳۶ هزار باب مسکن و باغ حرید یا احیا کردیم که یک هزار و ۴۰۰ باب در سال ۹۷ بوده است، در ۴۰ سال ۸۰ هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است و ۳۰ هزار انشعاب کمک شده است.

بذرافشان متذکر شد: در طرح مسکن مهر یک هزار و ۴۸۵ مسکن تکمیل شد، همچنین یک هزار و ۳۸۰ باب مسکن در سفر دولت نهم و دهم تحویل داده شد، در بحث بیمه نیز ۵۶ هزار و ۳۰۰ بیمه پایه شهری، ۹ هزار و ۳۳۲ نفر مددجوی زنان سرپرست خانواده بیمه تامین اجتماعی، بازنشست شده و از مستمری بهره مند می شوند.

وی با اشاره به رایزنی برای کلنگ زنی اقامت سرای ییماران در فارس، گفت: در خیابان رودکی اقامت سرای موقتی اجاره شده و بیماران صعب العلاج از ان استفاده می کنند و در حال کلنگ زنی یکصد سوییت ۴۰ متری هستیم، افتتاح سازمان اداری کوار، کلنگ زنی اداره سرچهان، اعزام یکهزار و ۴۰۰ نفر، افتتاح یک هزار و ۴۰۰ باب مسکن، تجلیل از خیران، جشن اشتغال ۲ هزار خانواده و غیره از دیگر برنامه های دهه فجر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل