کد خبر: 1086
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۳
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
جعفر مروارید

مروارید با بیان اینکه زیر ساخت های خوبی در بخش سینمای مشهد وجود دارد و این قابل توسعه است، گفت: سینما به عنوان هنر پیشتاز می تواند نقش مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام تثبیت کند.

به گزارش پیام خبر، جعفر مروارید در نشست اعضای ستاد شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهداظهار کرد: جلساتی را با هنرمندان سینما داشتیم که مطالباتی را از جمله شهرک سینمایی که زمینی به آن اختصاص یافته و نیازمند به تجهیز و ساخت است و خانه فیلم خراسان که در گذشته فعالیت داشته و متوقف است همچنین تسریع در روند مجوزها و واگذاری پروانه های فیلم به استان پیگیری کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد:با توجه به اینکه استان خراسان رضوی دارای ۲۸ شهرستان و نیز فضای بین المللی و حضور زائران در این شهر و نیز نگاه خاصی که به هنر دینی وجود دارد ما می توانیم با تولید فیلم های دینی، الگویی برای ایده ما که مشهد الرضا(ع) می تواند پایتخت معنوی و فرهنگی جهان اسلام باشیم.

وی با اشاره به اینکه به هر حال مشهد نه تنها پایتخت معنوی و فرهنگی بلکه پایتخت جهان اسلام است و می تواند در بین کشور های عضو اکو و نیز فضای بین فرهنگی و بین ادیانی مشهد نقش بسزایی را ایفا کند، افزود:سینما به عنوان یک هنر پیشتاز با استفاده از ابزار های متنوع می تواند این نقش مشهد را تثبیت کند که این نیازمند نگاه توزیعی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه زیر ساخت های خوبی در بخش سینما وجود دارد و این قابل توسعه است، اظهارداشت:کمک به فعالان حوزه انیمیشن، آموزش در فضای سینما در قالب رشته های دانشگاهی از دیگر مطالبات این حوزه است.

مروارید با اشاره به اینکه سینما هویزه سینمای هویتی در این شهر است افزود: این سینما در بخش مرکزی قرار دارد و با برگزاری کارگاه ها ی دینی و هنری بخش طبقه سنتی و متوسط جامعه را پوشش می دهد.

وی ادامه داد: سینما اطلس در یک مجتمع تجاری قرار دارد که مردم متوسط به بالا را پوشش می دهد و سینما سیمرغ نیز که در منطقه قاسم آباد قرار دارد که آن همان عدالت اجتماعی که ما از آن یاد می کردیم را پوشش می دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی تصریح کرد : سینما گلشن طبقه ای از بخش مدرن جامعه را پوشش می دهد و نشان می دهد در مشهد هیچ سلیقه ای بی پاسخ نیست و ویلاژتوریست نیز که اخیرا به بهره برداری رسیده است درشهرستان طرقبه و شاندیز مستقر است و فضای توریستی شهر را پوشش می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل