بخش «سیمرغ و پروانه» به استقبال دانش آموزان رفت

۵ عنوان فیلم بخش «سیمرغ و پروانه» سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر که منتخبی از جشنواره کودک و نوجوان است برای کودکان بخش های کم برخوردار اکران شد.

به گزارش پیام خبر، جشن سینمایی سیمرغ و پروانه های شیراز از ١٣ بهمن در هنر شهر آفتاب با حضور دانش آموزان مدارس ناحیه ٤ شیراز ، آغاز به کار کرد.

مسئول بخش «سیمرغ و پروانه» هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در این باره به خبرنگار پیام خبر، گفت: فیلم های لکنت،  پاستاریونی، بنیامین، ضربه فنی و آخرین داستان در این روزها به مهمانی  دانش آموزان شیرازی آمده اند که در سالن تخصصی کودک و نوجوان مجموعه سالن های هنرشهر آفتاب در روزهای جشنواره صبح ها برای دانش آموزان(کودکان و نوجوانان) به نمایش گذاشته می شود.

مهگان فرهنگ، افزود: این در حالی است که تا انتهای جشن سیمرغ و پروانه ها ١٢٥٠ دانش آموز  بطور رایگان بهترین های سال گذشته ی سینمای تخصصی کودکان و نوجوانان  را به تماشا می نشینند.

وی تصریح کرد: در سال های اخیر در بحث سینمای دانش آموزی(کودک و نوجوان) شیراز، اعتبار خوبی را بدست آورده و شاهد حضور دانش آموزان فیلمساز و انیمیشن ساز در عرصه های جهانی و ملی هستیم و همچنین حمایت های معاونت فرهنگی، پرورشی اداره کل آموزش و پرورش و دفتر برنامه ریزی و تکنولوژی  درسی اداره کل اموزش و پرورش( بویژه گروه های تخصصی آموزشی) به همراه داشته است.

به گفته فرهنگ، قطعا جای جشنواره ها و فعالیت های مطرح تخصصی در این عرصه خالیست؛ امسال جشن سیمرغ و پروانه های شیراز با  برنامه هایی برای تقویت تفکر و دقت کودکان و نوجوانان و مرور فیلمی که دیده اند را در نظر گرفته است که عبارتست از نوشتن درباره فیلمی که دیده اند و نقاشی از فیلمی که تماشا می کنند. 

مسئول بخش «سیمرغ و پروانه» جشنواره هجدهم فجر در شیراز ادامه داد: در نهایت ارایه این آثار برای خود دانش اموزان، موجب خواهد شد شرکت کنندگان و برگزیدگان منتخب در این بخش مورد تشویق قرار بگیرند.

وی یادآوری کرد: یکی دیگر از بخش های این برنامه، تحلیل و گفتگو درباره دو انیمیشن بنیامین و آخرین داستان می باشد که با حضور دانش آموزان رشته انیمیشن، مدرسان و منتقد مدعو در همان روز  نمایش، در نظر گرفته شده است.

فرهنگ از فروش کتاب های کودکان و نوجوانان با تخفیف برای دانش آموزان در مجموعه یادشده در طول جشنواره خبر داد و افزود:  ایجاد چالش، گپ و گفت در میان  دانش آموزان بعد از فیلم ها و در میان آنان، از برنامه هایی است که سیمرغ و پروانه های شیراز و کودکان و نوجوانان آن را از ١٣ تا ١٧ بهمن تجربه خواهند کرد.

مسئول بخش «سیمرغ و پروانه» جشنواره هجدهم فجر در شیراز در انتها از همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری و فعالان کودک و نوجوان  که در زمینه حمل و نقل دانش آموزان به سینما کمک شایان توجهی به جشنواره و دانش آموزان داشتند و دارند تقدیر کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل