کد خبر: 1292
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
برخورد با معتادین سطح شهر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: از شروع اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز، تعداد ۵۶۹ نفر معتاد حاد و پُر خطر و کارتن خواب شناسایی و به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

به گزارش پیام خبر، محمدرضا ابراهیمی در حاشیه بازدید از اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز گفت: در پنج روز اخیر 569 معتاد متجاهر در شیراز ساماندهی و به مراکز درمان اعتیاد منتقل که در این میان 27 نفر معتاد متجاهر زن نیز جهت سیر مراحل درمان به مراکز پیش بینی شده انتقال داده شدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس افزود: طرح نوروزی ساماندهی معتادان متجاهر در محله  های سنگ سیاه، بیات، سهل آباد، ده پیاله، کوزه گری و شهرک سعدی آغاز شده است که تیم پلیس برای شناسایی و دستگیری افراد معتاد متجاهر اقدام می کند.

وی با بیان اینکه با ساماندهی معتادان کارتن خواب و متجاهر در سطح شهر شاهد کاهش میزان جرائم خُرد از جمله سرقت ها خواهیم بود، عنوان کرد: معتادان متجاهر به مدت سه ماه در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان ماده 16 قانون و همچنین مراکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد که در قالب تبصره 2 ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر پیش بینی شده اند، بطور کاملاٌ رایگان نگهداری و درمان می شوند.

این مقام مسئول در استان فارس بیان کرد: قطعاٌ در مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی معتادان متجاهر اولویت با مکان هایی است که این افراد حضور بیشتری دارند، در همین راستا از شهروندان درخواست می کنیم که نیروی انتظامی را در ساماندهی این افراد از سطح شهر کمک کنند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اعتیاد در رأس بسیاری از آسیب ها و مُعضلات اجتماعی است و راه حل آن اقدام عمومی و همگانی و نیازمند عزم و اراده ملی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه به بیان اولویت های مربوط به حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: اولویت راهبردی ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری است و در این راستا همه نهادها بیاد فعالیت کنند زیرا این مسیر راه سخت و بی بازگشت است.

وی متذکر شد: اولویت کوتاه  مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر، ساماندهی معتادان متجاهر است زیرا حضور آن ها در خیابان های شهر احساس امنیت و آرامش در جامعه را از بین می برد.

 این مقام مسئول اظهار کرد: نهاد های مقابله ای باید تلاش کنند تا از ورود و توزیع مواد مخدر در سطح استان جلوگیری کرده و از سوی دیگر سایر نهادها  باید تلاش کنند تا اقدامات پیشگیرانه خود را در این خصوص توسعه دهند.

ابراهیمی در مورد فعالیت های مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 و سایر مراکز درمان اعتیاد، افزود: به جزء سم زدایی، از دیگر وظایف این مراکز ایجاد صیانت اجتماعی است و باید در طول مدت درمان به افراد مهارت یاد داده و آنها را با مهارت آموزی وارد جامعه کرده و از آن ها حمایت کنند، امیدواریم شرایطی فراهم شود تا همه افرادی که گرفتار اعتیاد هستند به زندگی عادی باز گرددند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل