کد خبر: 1438
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
محمدهادی قانع، نشست خبری مدیر عامل آتش نشانی شیراز

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به حوادث سیل شیراز گفت: طی پنج روز متوالی ۸۸۰ آتش نشان با ۸۴۵ عملیات در ارتباط با سیل و همچنین ۸۱۵ عملیات به جز حوادث سیل در مناطق شهری انجام شد.

به گزارش پیام خبر، محمد هادی قانع امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هر سال در روزهای پایانی سال و در تعطیلات نوروزی شاهد حوادث ناگواری از جمله مرگ و میر شماری از هموطنانمان در سوانح مختلف، حوادث جاده ای و مسمومیت گاز روبرو هستیم، افزود: سازمان آتش نشانی قبل از شروع ایام نوروز با تشکیل جلسات هماهنگی ایمنی در ایام نوروز و بازدید کارشناسان واحد پیشگیری سازمان از محل اسکان مسافرین نوروزی و به منظور بررسی ایمنی اماکن اقدام کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز افزود: از آنجایی که از ۱۷۰ مدرسه، ۲۵ کمپ، پنج حسینه، ۱۵ خوابگاه، محل مسافرین نوروزی معرفی شد، ستاد تسهیلات نوروزی جهت برطرف کردن موارد نا ایمن طی ۲ نوبت اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش ایمنی و اطفا حریق برای مسئولین اسکان های نوروزی بسیار حائز اهمیت بوده است، خاطر نشان کرد: با پخش بیش از ۲ هزار تراکت و بروشورهای آموزشی و نصب بنر و پلاکاردهای مختلف در اسکان مسافرین جهت اشاعه ایمنی و کاهش حوادث نقش بسزایی داشته است.

قانع به استقرار تیم های عملیاتی در مراکز پرتردد گردشگری و اعزام ۱۴۴ تیم موتور سوار که ۱۸ساعت بازدید میدانی توسط ۱۴۴ نفر آتش نشان در نقاط پرتردد شهر شیراز انجام شده، اشاره کرد و افزود: همچنین تیم های عملیاتی سازمان در چهار مکان پر ترافیک با حضور ۱۴۴ دستگاه خودرو عملیاتی و ۴۳۲ نفر آتش نشان و در مجموع چهار هزار و ۳۳۲ نفر ساعت کار کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و امور ایمنی شهرداری شیراز با یادآوری اینکه ۴۴۶ نفر آتش نشان داوطلب در کمپ های نوروزی فعالیت داشتند، بیان کرد: جهت مقابله بهتر با حوادث احتمالی، برای اولین بار تمامی آتش نشانان داوطلب به خاموش کننده های سبک  و سنگین مجهز شدند.

وی تأکید کرد: جهت ایمنی کامل مسافرین استقرار نیروهای آتش‌نشان در محل اسکان مسافرین در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا هر ۲ شیفت سازمان جهت خدمت رسانی نوروزی، ۳۹۷ نفردر مجموع چهار هزار و ۹۹۵ نفر ساعت فعالیت داشتند و تعدادی از بانوان آتش نشان با حضور خود و با یادآوری نکات ایمنی مانع از هرگونه حوادث احتمالی شدند.

قانع افزود: جهت رفاه حال و ایمنی مسافرین نوروزی سالن سرپوشیده ایستگاه شماره سه به منظور اسکان در اختیار آنها قرار داده شد.

قانع در به پوشش ایمنی مراسم اعتکاف اشاره کرد و گفت: جهت تأمین ایمنی این مراسم  ۴۸ نفر در چهار روز حضور داشتند.

وی با ابراز تأسف به حادثه تلخ سیل پنجم و ششم فروردین ماه اشاره کرد و افزود: ضمن آمادگی کامل تمامی ایستگاه های عملیاتی، طی پنج روز متوالی ۸۸۰ آتش نشان با ۸۴۵ عملیات و ۲۵۶ خودرو و با نجات ۲۳۰ شهروند به امداد رسانی پرداختند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شیراز از انجام ۸۱۵ عملیات به جز حوادث سیل در مناطق شهری خبر داد و تأکید کرد: جهت پوشش ایمنی و امداد رسانی به کلیه مناطق شهری با آمادگی کلیه ۲۱ ایستگاه آتش نشانی سطح شهر آماده مقابله با هرنوع حادثه احتمالی هستیم.

   

قانع با بیان اینکه در سال جاری تعداد حوادث رخ داده انگشت شمار بوده است، افزود: خوشبختانه با تمهیدات سازمان و تلاش تمامی نیروهای عملیاتی و داوطلب هیچ گونه فوتی یا مصدومی در کمپ های نوروزی رخ نداده است و شیراز یکی از ایمن ترین شهرهای کشور در اسکان مسافرین نوروزی بشمار می رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل