کد خبر: 1462
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
علی اکبر رامجردی، نشست خبری مجمع تامین سلامت استان فارس

رئیس مجمع خیرین تامین سلامت فارس با اشاره به اینکه در سال ۹۷ خیرین سلامت در فارس مثل گذشته در کشور سرآمد بودند، گفت: ۱۱۱ تفاهم نامه با خیرین تنظیم شد که راهنمای کار سیستم بهداشت و درمان است که ارزش ۸۸۶ میلیارد ریال داشت و که از رقم ذکر شده ۵۰۳ میلیارد ریال محقق شده که از پروژه های زودبازده بوده است و ما بقی هم در آینده محقق می شود.

به گزارش پیام خبر، دکتر علی اکبر رامجردی، با اشاره به اینکه در سال ۹۷ خیرین سلامت در فارس مثل گذشته در کشور سرآمد بودند، گفت: ۱۱۱ تفاهم نامه با خیرین تنظیم شد که راهنمای کار سیستم بهداشت و درمان است که ارزش ۸۸۶ میلیارد ریال داشت و که از رقم ذکر شده ۵۰۳ میلیارد ریال محقق شده که از پروژه های زودبازده بوده است و ما بقی هم در آینده محقق می شود.

رئیس مجمع خیرین تامین سلامت فارس با تاکید بر اینکه علی رغم مشکلات اقتصادی موجود در کشور، کارهای خیر مشکلی کمتر نشده است، اظهارداشت: هفدهمین سال افتتاح این مجمع است.

وی با اشاره به اینکه ۶۲ درصد تفاهم نامه در زمینه اهدای ملک بوده، سه درصد سایر تجهیزات نظیر خودرو و ۳۵ درصد هم در حوزه عمرانی بوده است، تاکید کرد: ۴۸ و هفت دهم درصد کمک های خیرین در حوزه درمان بوده و ۳۲ و نیم درصد در حوزه بهداشت و مابقی شامل بحث های رفاهی، دانشجویی و پنج و چهار دهم درصد در حوزه اورژانس بوده که پنج و چهار دهم درصد در پشتوانه سازی هزینه شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مراکزی که خیرین می سازند نیاز به پشتوانه سازی دارند، اظهارداشت: یکی از اهداف مجمع خیرین کمک و هدایت خیرین تمام استان است، ۶۸ درصد مبلغ ارزش تفاهم نامه در شیراز و ۳۲ درصد در شهرستان ها بوده و در مجموع ۸۶ تفاهم نامه مربوط به شهرستان و ۲۱ تفاهم نامه مربوط به شیراز است.

دکتر رامجردی با یادآوری این مطلب که در سال گذشته هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در حوزه حمایت دانشجویان و ۲۷ میلیارد ریال در حوزه کمک بیماران نیازمند هزینه شده که سه میلیارد ریال کمک بیماران نیازمند بلاعوض بوده است، اضافه کرد: در مجموع ۱۱ هزار و ۸۸۰ نفرشب اسکان همراه بیمار را شاهد بودیم و یک هزار و ۲۵۸ مورد وام بلاعوض و ۶۹۵ مورد هم وام قرض الحسنه در نظر گرفته و توزیع شد.

رئیس مجمع خیرین تامین سلامت فارس با اشاره به اینکه در سال جاری ۳۴ پروژه در حال ساخت داریم که باید به سرانجام برسد، افزود: ۶۰ بسته کمکی شامل یخچال، فرش، گاز و ماشین لباس شویی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای شهرک سعدی در حال تهیه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.