کد خبر: 1468
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
ارسال هوایی اقلام ضروری به لرستان توسط هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با تاکید بر اینکه در زمان سیل لرستان سپس خوزستان برای کمک رسانی اعلام آمادگی کردیم، گفت: ۲۳ کامیون و تریلر به سمت این ۲ استان حرکت کردند و ۱۱ کامیون هم کمک های مردمی دریافت شد.

به گزارش پیام خبر، حسین درویشی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اولین کاری که در بحران سعدی باید انجام می شد، اسکان اضطراری بود که در همان روز این کار انجام شد، گفت: اقلام ضروری هم توزیع شد و ۸۵ خانه آسیب زیادی دیده بودند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با تاکید بر اینکه تا شب تمام اقلام بین سرپرست های خانه های آسیب دیده توزیع شد، اظهارداشت: اقلامی که در انبارها وجود دارد برای آسیب دیده هاست که هرجا آسیب دیده وجود داشته باشد به آنها تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اینکه میزان ارزش اقلام توزیع شده برای یک خانوار، ۱۷ میلیون ریال بوده است که ۲۸۹ بسته توزیع شد و چهار میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای سیل شیراز به حساب هلال احمر توسط مردم واریز شده است، افزود: ابتدا باید نجات سپس باید امداد شکل گیرد و کلمه امداد و نجات باید به نجات و امداد تغییر یابد.

این مقام مسئول اظهارداشت: در طرح نوروزی ۱۲۷ اکیپ حضور داشتند و ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در طول طرح نوروزی همکاری داشتند و در جاده ها ۱۱۴ مورد تصادف جاده ای داشتیم که ۶۴ نفر به نزدیک ترین مرکزهای درمانی انتقال یافتند.

درویشی با اشاره به اینکه نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از خدمات ایمنی و سلامت و ۱۳ هزار و ۵۷۰ نفر از خیمه های نماز استفاده کردند، یادآور شد: ۱۲۴ هزار و ۳۲۴ هزار نقشه و بروشور بین مسافرین نوروزی تحویل شد.

وی با تاکید بر اینکه همزمان با سیل شیراز، ۲۱ شهرستان هم سیل رخ داده بود و برای سیل شیراز ۳۶۶ امدادگر در قالب ۷۲ تیم عملیاتی فعالیت داشتند، اضافه کرد: چهار هزار و ۴۷۳ نفر در شیراز اسکان اضطراری شکل گرفت.

درویشی گفت: تیم های اعزامی ما در زمان سیل ۶ جسد را در میان خودروها یافتند اما ترافیک زیاد سمت دروازه قرآن، باعث شده بود تا تیم های امدادی هلال احمر به موقع به منطقه نرسند.

وی با تاکید بر اینکه در زمان سیل لرستان سپس خوزستان برای کمک رسانی اعلام آمادگی کردیم، اضافه کرد: ۲۳ کامیون و تریلر به سمت این ۲ استان حرکت کردند و ۱۱ کامیون هم کمک های مردمی دریافت شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به اینکه از شهرستان های آباده، مرودشت و لامرد هرکدام ۲۰ نفر به خوزستان اعزام شدند، افزود: ۱۰ خودروی امدادی و یک خودرو ارتباطاتی به شوشتر اعزام شدند در این شهرستان سه اردوگاه اسکان اضطراری داشتیم که ۴۰۰ خانوار و ۲ هزار و ۵۰۰ جمعیت داشت و در شهرستان شوش ۱۰ اردوگاه با ۵۸۶ خانوار و سه هزار نفر جمعیت تحت پوشش بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل