کد خبر: 1471
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
حضور فعال اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

در غرفه حفاظت محیط زیست فارس برنامه هایی چون تئاتر نمایشی، نمایش عروسکی، مسابقات محیط زیستی و اجرای زنده ترانه های سنتی شیرازی با حضور استاد حسن صفری که از اساتید برجسته موسیقی و ترانه های محلی شیراز می باشد، رو نمایی خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، بیش از ۶۰۰ شرکت صنعتی در قالب 7 سالن در این نمایشگاه حضور داشته، که غرفه حفاظت محیط زیست استان فارس نیز در سالن 35، با موضوع محیط زیست و توسعه پایدار، با حضور پررنگ  سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، شرکت کشت و صنعت دامپروری شیر پگاه، سیمان داراب و مشارکت صنایع استان از جمله: شرکت نفت و گاز پارسیان، شرکت نفت پاسارگاد، شرکت کربنات سدیم کاوه،  کارخانه های سیمان فارس نو، فارس و نی ریز، شرکت شیر پگاه، شرکت دشت نشاط و یک و یک،  صنایع شیمیایی فارس، شرکت بهره برداری نفت و گاز پارس جنوبی و شرکت ریشمک شرکت کرده اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اذعان داشت: این اداره کل تلاش کرده است که با ارائه طرحی آمیخته از فرهنگ سنتی، هنر پارسی، محیط زیست و طبیعت، اقدامات قابل توجهی در زمینه مدیریت پسماند شهری صورت گرفته و امید است کلان شهر شیراز به عنوان پایلوت پاک کشور معرفی گردد.
سعید محمودی افزود: خوشبختانه شهر شیراز تنها کلانشهر پاک کشور است که توانسته سرسبزی و پاکی آن نیز در نمایشگاه به منصه ظهور بگذارد.
وی با اشاره به همت این اداره کل در برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع ارزیابی اثرات زیست محیطی با تدریس دکتر رحیمی عضو هیئت علمی دانشگاه و مدرس دانشگاه در این نمایشگاه از استقبال بی نظیر عموم ابراز خرسندی کرد.

گفتنی است: در غرفه حفاظت محیط زیست فارس برنامه هایی چون تئاتر نمایشی، نمایش عروسکی، مسابقات محیط زیستی و اجرای زنده ترانه های سنتی شیرازی با حضور استاد حسن صفری که از اساتید برجسته موسیقی و ترانه های محلی شیراز می باشد، رو نمایی خواهد کرد.

همچنین آخرین دست آوردهای مخترعان استان فارس از جمله: دستگاه تصفیه هوا زیستی که با استفاده از ریز جلبک بومی خالص شده، در یک مترمربع معادل صد اصله درخت بالغ، توان تثبیت کربن را دارد و مصرف آب، فضای اشغال شده از سطح زمین و نیز، زمان تثبیت کربن را به حداقل می رساند،  به نمایش گذاشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل