کد خبر: 1472
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
نشست خبری رئیس دانشگاه شیراز

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس با صدور بیانیه ای نسبت به آنچه بی مهری و جفا به فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی خوانده است از خود واکنش نشان داد.

به گزارش پیام خبر، به دنبال انتشار مطالب و اظهارنظرهای مختلف در مجامع و برخی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در خصوص رسانه، روزنامه نگاران، خبرنگاران و عکاسان خبری و عملکرد آنها در انعکاس حوادث اخیر شیراز، انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس بیانیه ای صادر و نسبت به جفا و بی مهری با اصحاب رسانه انتقاد کرد.

متن کامل بیانیه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس چنین است:

«بنام خداوند قلم و شرف

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ

روزنامه نگاری و خبرنگاری در استان فارس میراث گرانبهایی است که از بزرگانی همچون میرزا محمدصالح شیرازی، محمدجعفر ادیب شیرازی، میرزا اسدالله باسمه چی، علی قلی مخبرالدوله، میرزا جهانگیرخان شیرازی، میرزا محمدرضا شیرازی و ده ها مرد و زن بزرگ دیگر این سرزمین سینه به سینه و نسل به نسل به جوانانی رسیده است که امروز و به گواه تاریخ، دل در گرو توسعه و تعالی شهر و کشورشان دارند.

مردان و زنانی که بدون هیچ ادعا و بزرگنمایی نقش بزرگی در تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور داشته اند. نقشی که با ورق زدن تاریخ ردپای آن را می توان در بزنگاه های مهمی از انقلاب های مشروطه و اسلامی گرفته تا جنگ تحمیلی و ... به خوبی مشاهده کرد.

گرچه این قشر همواره مظلوم، به توهین، قضاوت های ناعادلانه، احضار، توبیخ و ... در ادوار مختلف عادت کرده اند، اما به اعتقاد انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس، قربانی کردن اهالی رسانه و مطبوعات در مسلخی که مطامع سیاسی و منافع شخصی در آن نهفته است جفایی بزرگ، گناهی نابخشودنی و تهمتی آشکار و ناجوانمردانه است.

فروردین ماه امسال و اتفاقات ناگوار ناشی از سیل در شهر شیراز گرچه آزمون بزرگی برای سرافرازی اهالی مطبوعات استان بود، اما گویی این حضور اثرگذار و قابل تقدیر عکاسان خبری، خبرنگاران و روزنامه نگاران فارس که با هدف اطلاع رسانی از زوایای مختلف حادثه، تلاش برای ایجاد آرامش در جامعه و کمک رسانی بهتر و اثرگذارتر به شهروندان، انجام شد و به چشم برخی از مسئولان نیز نیامد، مانند بسیاری از اتفاقات به وقوع پیوسته در تاریخ مطبوعات فارس مورد بی مهری برخی افراد قرار گرفت.

تا جائیکه برخی از افراد و گروه ها برای رسیدن به اهداف و منافع شخصی و گروهی خود، یکی از زحمتکش ترین اقشار جامعه را به بدترین شکل ممکن مورد هجمه قرار دادند.

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس ضمن محکوم کردن این گونه رفتارها و هشدار نسبت به تکرار چنین مواضعی، حق پیگیری حقوق از دست رفته و توهین به قشرشریف خبرنگاران، عکاسان خبری و روزنامه نگاران را از طریق مراجع قانونی به شکل حقیقی و حقوقی برای خود محفوظ می داند.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل