کد خبر: 1473
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
مهرزاد بوستانی در مراسم جشن درختکاری در شیراز

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در تعطیلات نوروز امسال میزان ۱۰ تن هیزم و زغال جنگلی قاچاق در استان کشف و ضبط شد.

به گزارش پیام خبر، مهرزاد بوستانی، امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طول تعطیلات امسال کمترین تعرض و تصرف را به اراضی دولتی داشتیم، گفت: با گشت های نظارتی ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستانهای فارس و نیز همکاری خوب دستگاه قضائی و برقراری کشیک حفاظت از اراضی ملی بصورت 24 ساعته و شبانه روزی در ایام نوروز از عرصه های وسیع استان حفاظت و حراست شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این ایام تیم های گشت در تمام شهرستان ها برای حفاظت از منابع طبیعی و برخورد با متخلفان و متصرفان بصورت آماده  باش بودند.

وی بیان کرد: این محموله ها شامل 10 تن و 260 کیلوگرم هیزم،410 کیلو گرم زغال، 659 کیلوگرم گیاه مرتعی بیلهر و نیز تعداد 500 بوته آنغوزه بوده که به همت و تلاش  یگان های حفاظت شهرستان های فیروزآباد، سپیدان و ممسنی کشف و ضبط شد.

بوستانی با بیان اینکه در این ارتباط نیز تعداد زیادی خودرو توقیف و افراد متخلف دستگیرشده نیز به مراجع قضائی معرفی شدند، اظهار کرد: در این عملیات ها سودجویان قصد خروج محموله های غیرمجاز از طریق گلوگاه های پنهان مرزی در شهرستان ها را داشتند.

مدیر کل منابع طبیعی فارس گفت: در برخی از کشفیات صورت گرفته قاچاقچیان با ترفندهای زیرکانه ردیف زیرین خودرو ها را چوب های جنگلی واطراف و روی آن را با علوفه جا سازی کرده بودند که با رصد و هوشیاری نیروهای یگان حفاظت این محموله ها از مقصد نهایی خود باز ماندند.

وی همچنین از دستگیری متجاوزان و مخربان اراضی ملی در بخش دیگری از اراضی ملی خبر داد و افزود: در این عملیات نیز ماموران یگان حفاظت شهرستان حین گشت زنی شبانه متوجه حضور یک دستگاه بیل مکانیکی در عرصه شدند که در تاریکی شب و با استفاده از چراغ قوه قصد گوده زنی جهت غرس غیر مجاز نهال در اراضی ملی را داشتند  که بلافاصه افراد متخلف دستگیر، ادوات جرم توقیف و به پارکینگ شهرداری انتقال یافت.

بوستانی با بیان اینکه  قطع درختان جنگلی به هر طریق ممکن جرم محسوب و پیگرد قانونی دارد اظهار کرد: در راستای صیانت از جنگل ها و حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

وی در ادامه از مردم فهیم و طبیعت دوست استان خواست درصورت مشاهده حمل هرگونه چوب، تخریب اراضی ملی، تهیه زغال، قطع درختان، تصرف اراضی و غیره مراتب را به تلفن ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کرده تا در اسرع وقت مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری با متخلفین برخورد قانونی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل