پرنده

شهرداری شیراز با هرس بی موقع درختان در فصل بهار دهها لانه ، تخم و جوجه پرنده را از بین برد.

به گزارش پیام خبر، صبح امروز (پنجشنبه ۹۸/۲/۱۹) مامورین شهرداری منطقه یک شیراز در زمانیکه فصل زادآوری پرندگان است اقدام به هرس درختان خیابان اردیبهشت این شهر نمودند.

دکتر سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس که خودش در محل حضور داشت به خبرنگار دیده بان گفت: پس از هرس شاخ و برگ اولین درخت و سقوط ده ها لانه پرنده که داخل آنها تخم و جوجه پرندگان بود مسئولان و نیروهای محیط زیست فارس در محل حاضر شده و از ادامه فعالیت پیمانکار جلوگیری به عمل آوردند.

نیروهای محیط زیست به مامورین شهرداری توضیح دادند که فصل هرس درختان اواخر پاییز و زمستان است و هیچ نهادی اجازه هرس شاخ و برگ درختان در فصل بهار که زمان زادآوری پرندگان است را ندارد.

متاسفانه عوامل پیمانکار شهرداری با سماجت و گستاخی با نیروهای محیط زیست بصورت لفظی درگیر شده و سعی داشتند به کار خود ادامه دهند.

با شدت گرفتن درگیری، نیروی انتظامی نیز در محل حاضر شده و از ادامه کار عوامل شهرداری ممانعت بعمل آمد.

با هرس شاخ و برگ تنها یک درخت در خیابان اردیبهشت ده ها لانه پرنده تخریب شده و تخم ها و جوجه های آنها از بین رفت.

پیمانکار شهرداری قصد داشت صدها درخت دیگر را هرس کند که در آن صورت فاجعه بزرگی رخ میداد.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان به جرم قطع غیر اصولی شاخ و برگ درختان در فصل بهار و از بین بردن لانه، تخم و جوجه پرندگان، شکایتی را از مسئولان شهرداری منطقه یک شیراز و پیمانکار مربوطه در دادسرا مطرح نموده است.

عوامل شهرداری در سراسر کشور باید به این نکته توجه داشته باشند که زمان هرس درختان زمستان است چراکه بهار فصل زادآوری پرندگان متخلف بوده و درختان مامن و آشیانه پرندگان جهت جوجه آوری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل