سیل در «بامدژ» خوزستان

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از گردآوری کمک ۲۵۰ میلیارد تومانی برای بازسازی مناطق سیل زده خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان حراج هنری ورزشی برای تجهیز مدارس مناطق سیل زده در پردیس ملت برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، سعید اوحدی، ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان این سازمان و اقدامات قرارگاه فرهنگی پشتیبانی از سیل زدگان را تشریح کرد و گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همه ساله بعد از نیمه شعبان ستادی تشکیل می دهد که خروجی برنامه های این ستاد 30 عنوان برنامه در قالب یک هزار و 200 اجراست؛ این برنامه ها از سوی کمیته محتوایی در قالب پنج رویکرد اصلی بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر سخنان مقام معظم رهبری با محوریت جوانان، ماه مبارک رمضان، مناسبت های ماه مبارک رمضان و رونق تولید و اقتصاد مقاومتی و حمایت از سیل زدگان اجرا خواهدمی شود. از این 30 عنوان برنامه 12 برنامه هنری و 18 عنوان برنامه فرهنگی، هنری و قرآنی است.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری همایش« مادر امت» خبر داد و گفت: تاکنون برای حضرت خدیجه تاکنون همایش جدی ای برگزار نکرده ایم، امسال این ایده مطرح شد که در سالروز ولادت این بانوی بزرگوار همایشی با عنوان مادر امت داشته باشیم؛ این همایش پنج شنبه 26 اردیبهشت با حضور بانوان با اجرای ویژه برنامه های شعرخوانی، سخنرانی و برنامه های فرهنگی در میدان آیینی امام حسین (ع) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با ماه مبارک رمضان گفت: در نگارخانه لاله نمایشگاه هایی از آثار استاد سندوزی به نمایش درآمده است. همچنین در موزه امام علی(ع)  نمایشگاه« نگارگران خیال» با هدف ترویج نقاشی قهوه خانه ای و نمایش آثاری با محوریت امام علی (ع) برپا شده است.

اوحدی از برگزاری مسابقه عکس «گل و دل» در فرهنگسرای رسانه خبر داد و گفت: این مسابقه عکاسی با هدف انعکاس همدلی مردم و مسئولان در شرایط بحرانی برگزار می شود و عکاسان علاقه مندی که در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده بودند، می توانند تا 20 خرداد در سایت این جشنواره ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره «عمری با قرآن» که هر سال برگزار می شود و در آن از شش فرهیخته قرآنی تجلیل می شد، امسال علاوه بر شش فرهیخته قرآنی و یک خانواده شهید مدافع حرم نیز تجلیل می شود.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سپس با اشاره به اقدامات قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان گفت: قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان به همت 12 دستگاه فرهنگی برپا شد و تاکنون هفت جلسه این قرارگاه به طور منظم و در روزهای سه شنبه برگزار شده است و هر هفته یک جلسه در یکی از ارگان ها برگزار می شود، این هفته هم جلسه در مرکز امور مساجد برگزار می شود. تاکنون حدود 18 هزار بسته فرهنگی هنری و آموزشی از طریق این قرارگاه به مناطق سیل زده ارسال شده است .

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: از 52 کمپی که در خوزستان برپا شده بود، تقریبا همه به زندگی عادی خودشان برگشته اند، تقریبا چند روستای حمیدیه و سوسنگرد همچنان در کمپ زندگی می کنند. 250 میلیارد تومان به همت انجمن خیران مدرسه ساز جمع شده است. در جریان سیل های اخیر 1500 مدرسه تخریب شد، این رقم حدود 65 درصد از اعتبار لازم برای ساخت این مدارس است.

اوحدی از برپایی همایش بسیار ویژه ای با مشارکت هنرمندان فاخر کشور خبر داد و گفت: این همایش با فروش آثار تجسمی هنرمندان و مدال های ورزشکاران در پردیس ملت برگزار می شود و عواید فروش آن به سیل زدگان و تجهیز مدارس اختصاص داده خواهد شد.

وی از برگزاری تورهای ویژه ماه مبارک رمضان برای دانش آموزان خبر داد و گفت: در این تورها دانش آموزان را از جلوی مدارس به باغ کتاب و باغ دارآباد می برند. همچنین ویژه برنامه ای با عنوان چتر خانواده برگزار می کنیم که این برنامه با همکاری ستاد مساجد صورت می گیرد.

اوحدی از برگزاری ویژه برنامه ای به نام جوانمردان خبر داد و گفت: در این ویژه برنامه بزرگداشت  شهید طیب، شاهرخ ضرغام، مجید قربان خانی را در یکی از زورخانه های تهران برگزار می کنیم.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل