کد خبر: 1695
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
نمایشگاه صنایع دستی در شیراز

معاون صنایع دستی کشور از برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در کشور اتریش خبر داد و گفت: نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران از شهریور ماه در وین آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، پویا محمودیان، از برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در کشور اتریش خبر داد و گفت:  نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران از شهریور ماه در وین آغاز به کار خواهد کرد.

معاون صنایع دستی کشور با اشاره به روند مذاکرات و پیگیری های انجام شده با گروه سرمایه گذار حوزه صنایع دستی اتریشی، گفت: حدود یک سال است که درخصوص برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی و افتتاح موزه گالری صنایع دستی مذاکره و رایزنی انجام داده ایم.

وی با اشاره به ارسال اولین محموله از محصولات صنایع دستی خاتم کاری برای عرضه در نمایشگاه دائمی صنایع دستی وین، گفت: سایر محصولات صنایع دستی از جمله محصولات چوبی و دست بافت های داری نظیر گلیم نیز در مرحله بعدی به اتریش ارسال می شود.

معاون صنایع دستی کشور تصریح کرد: گروه سرمایه گذار اتریشی تا کنون به ارزش ۱۲ میلیون یورو صنایع دستی از هنرمندان ایرانی خریداری کرده و برای عرضه در نمایشگاه دائمی صنایع دستی به وین فرستاده است.

محمودیان با اشاره به افتتاح موزه گالری صنایع دستی ایران در یکی از کاخ های تاریخی وین، خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه و موزه صنایع دستی در اتریش زمینه ای فراهم می کند تا هنرمندان ایرانی و هنر ایرانی را در سطح جهانی معرفی شوند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل