کد خبر: 1697
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
بورس

بورس و اوراق بهادار که هفته معاملاتی خود را با ریزش شاخص آغاز کرده بود امروز در آغاز معاملات همراه با رشد بود.

به گزارش پیام خبر، بورس و اوراق بهادار که هفته معاملاتی خود را با ریزش شاخص آغاز کرده بود امروز در آغاز معاملات همراه با رشد بود به طوری که شاخص کل با رشد ۱۶۰۱.۷۴ واحدی به جایگاه ۲۰۵ هزار و ۶۷۰ واحد رسیده است.

نمادهای خساپا – سایپا، وبملت - بانک ملت، وتجارت - بانک تجارت، فولاد - فولاد مبارکه اصفهان، خودرو - ایران‌ خودرو، رمپنا - گروه مپنا (سهامی عام) و وبصادر - بانک صادرات ایران امروز جزو نمادهای پربیینده هستند که در آغاز معاملات امروز تنها دو نماد خساپا – سایپا و خودرو - ایران‌ خودرو روز خود را با روند نزولی آغاز کردند و سایر نمادها روند صعودی در معاملات دارند.

این گزارش می افزاید: شاخص کل فرابورس نیز امروز (دوشنبه 23 اردیبهشت) در آغاز معاملات با ریزش ۳۳.۴۰ واحدی به پله ۲ هزار و ۵۴۰ واحدی رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۸۵۰ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۲۵۰ میلیون سهم طی ۲۲ هزار نوبت معاملاتی است.

نمادهای پربیینده امروز فرابورس ذوب - سهامی ذوب آهن اصفهان، سمگا - گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، چکاپا - گروه صنایع کاغذ پارس، دی - بانک دی، غشهداب - کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، زماهان - مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان و بزاگرس - نیروگاه زاگرس کوثر هستند که در میان آنها تنها نماد ، دی - بانک دی روند نزولی داشته است.

 بنابراین گزارش این در حالی است که (یکشنبه 22 اردیبهشت) شاخص کل بورس از دقایق نخست معاملات ریزش داشت و به جایگاه 206 هزار و 517 واحد رسیده بود و این ریزش در همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام تا پایان ساعات معاملات ادامه داشت به طوری که شاخص کل با ۵۰۸۷ واحد ریزش معادل ۲.۴۳ درصد به ۲۰۴ هزار و ۶۷ واحد رسیده بود.

 شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۴۶۰ واحد افت معادل ۲.۴۳ درصد به ۵۸ هزار ۵۸۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۹۰ واحد افت معادل ۲.۰۳ درصد به ۴۳ هزار و ۳۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۱۹ واحد کاهش، معادل ۲۰۳ درصد به ۲۹ هزار و ۹۳۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۷۹۰ واحد ریزش، معادل ۲.۵۵ درصد به ۲۲۸ هزار و ۳۲۴ واحد، شاخص بازار اول با ۴۱۲۷ واحد افت معادل ۲.۶۲ درصد به ۱۵۳ هزار ۴۳۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۳۵۱ واحد ریزش معادل ۲.۰۹ درصد، به ۳۹۱ هزار و ۷۵۴ واحد رسیده بود.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۵۳ هزار و ۹۷۲ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۴۸۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۷۸۳ هزار و ۸ میلیارد تومان رسیده بود.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.