کد خبر: 1863
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: صعود به جام جهانی و استفاده از جوانان دراین جام نخستین هدف من در تیم ملی ایران است.

به گزارش پیام خبر، مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، امروز در نشست مطبوعاتی دیدار تیم‌های ملی ایران و سوریه که در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: پیش از شروع بحث درباره بازی فردا دو نکته می گویم که شاید به فوتبال ربطی نداشته باشد.

وی افزود: در زندگی همیشه چیزهایی مهم‌تر از فوتبال نیز است مثل اهمیت خانواده و از آنجا که همیشه برای پیشکسوتان احترام زیادی قائل بوده ام می‌خواهم به «نعیم سعداوی» که همسرش را امروز از دست داده است این واقعه را تسلیت عرض کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: نکته دوم می‌خواستم پایان ماه رمضان و عید فطر رو به شما و مسلمانان تبریک بگویم.

ویلموتس سپس به دیدار تیم‌های ملی ایران و سوریه اشاره کرد و اظهارداشت: معتقدم دیدارهای تدارکاتی فرصت مناسبی است تا بازیکنانم را محک زده و درباره توان بدنی، وضعیت جسمانی آنان اطلاعاتی کسب کنم.

البته بعض ازبازیکنان نزدیک به شش هفته است که برای تیم‌های خود بازی نکرده اند.

به گفته وی دیدارمقابل تیم‌های سوریه و کره جنوبی پیش از آمدن من به ایران هماهنگ شده بود وهمانطور که گفتم فرصت مناسبی برای شناخت بیشتربازیکنان است.

ویلموتس ادامه داد: بازیکنان ما در شرایط ایده آل نیستند ولی این دو بازی خوب است و همه دوست داریم با قدرت وارد میدان شده و نمایش خوبی داشته باشیم.

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه من مربی هستم که مالکیت توپ و تحمیل بازی به حریف را دوست دارم، افزود: با این روش می‌توانیم با کنترل بازی حریف موقعیت‌های خوب برای گلزنی ایجاد کنیم.

وی تا کید کرد: بازی تهاجمی را دوست دارم واین سبک را در بلژیک و ساحل عاج دنبال کردم.

وی درباره این سوال که بازیکنان را برچه اساسی انتخاب کرده اید نیز گفت: طبیعی است هر وقت یک کشوری را نمی‌شناسید باید به سابقه رجوع کنید و من نیز از این قاعده مستثنی نبوده به همین دلیل به ترکیب تیم ملی در جام جهانی و جام‌ملت های قبلی رجوع کردم.

وی افزود: اما سعی کردم انتخاب کنم اما بعد این دو بازی بازیکنان جدید که پتانسیل لازم را دارند هم به تیم اضافه خواهم کرد.

وی عنوان کرد: همیشه جوانان برای من در اولویت هستند اما این روند باید به تدریج صورت بگیرد و ما در افق ۲۰۲۲ از جوانان در جام جهانی استفاده می‌کنیم.

سرمربی جدید تیم ملی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه چه افقی را برای این تیم متصور هستید نیز گفت: بحث جایگاه و رنکینگ برای ما اهمیت ندارد و هدف ما صعود به جام جهانی است و باید به این هدف برسیم.

وی درباره سبک و بازی تیم ملی یک بار دیگر تاکید کرد: درباره سبک بازی یک باردیگر تاکید می‌کنم هم تلاشمان سبک متعادلی بین دفاع و حمله است اما بستگی به حریف هم دارد.

ویلموتس ادامه داد: به طور حتم هنگامی که با برزیل بازی دارید توقع ندارید که مالک توپ باشید. با این حال در کوتاه مدت بازیکنان را در پست خودشان استفاده می‌کنیم چون قبل بازی ملی سه جلسه تمرین داریم و فرصتی برای تغییر پست نیست.

وی با اشاره به اینکه این تجربه را با تیم ملی بلژیک نیز دارد اضافه کرد: در تیم ملی بلژیک همین کار را کرده که تجربه موفقی بود.

وی درخاتمه اطمینان داد: از نزدیک تمامی دیدارهای لیگ برتر را رصد خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

آخرین اخبار

حسینیه

ورزشی

گفتگو و تحلیل