کد خبر: 1875
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
محیط بانان جزایر دریاچه ارومیه

به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست، حاشیه جاده کفترک، آثار باستانی برم دلک و شهرک ماه فیروزان از زباله پاکسازی شد.

مدیر تشکل پاکسازان طبیعت فارس ضمن تشکر از افرادی که صبح جمعه 17 خردادماه جاری در برنامه یکصد و نود و هفتم این تشکل شرکت کردند به خبرنگار ما گفت: این برنامه موثر با مشارکت اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز برگزار شد.

شهلا ایادی افزود: به دلیل چند روز تعطیلی این برنامه با مشارکت 15 نفر از اعضای تشکل برگزار شد و با توجه به درخواست تعداد بیشماری از اهالی منطقه کفترک و ماه فیروزان این مسیر انتخاب شد.

وی اضافه کرد: وضعیت زباله‌ها در این جاده بسیار نامساعد بود و واقعا تجمع این حجم زباله در منطقه‌ای که جاده منتهی به منطقه مسکونی است نگران کننده بود.

ایادی از هماهنگی‌هایی که برای جمع کردن این حجم زباله انجام شده بود، نام برد و اظهار داشت: با سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز نیز هماهنگ شد که لودر و گریدر برای جمع کردن زباله‌ها بیاورند.

مسیر پرزباله

یکی از اعضای تشکل پاکسازان طبیعت فارس نیز با ابراز نگرانی از وضعیتی که این مسیر داشت، بیان کرد: رها شدن انبوهی از زباله در حاشیه جاده کفترک و شهرک ماه فیروزان که در کمتر از 500 متر به انتهای حوزه خدماتی شهرداری شیراز واقع شده، باعث آلودگی زیادی در این منطقه شده است.

زهرا رابط افزود: در زمان جمع کردن زباله‌ها با گوشت‌های فاسد رستوران‌های اطراف و زباله‌های بیمارستانی نیز مواجه شدیم که رها کردن آنها خطر جدی برای سلامتی افراد به ویژه در فصل گرما است.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که با تدبیر مسوولان غبار محرومیت از رخسار ماه فیروزان و کفترک زدوده شود و شاهد این وضعیت تجمع زباله نباشیم.

دوباره بی‌زباله

یک عضو دیگر که در این برنامه شرکت کرده است نیز گفت: در این برنامه که با مشارکت و همراهی نیروهای اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروستان، تشکل عاشقان طبیعت سروستان، معاونت سازمان پسماند شهرداری شیراز برگزار شد، حدود 20 کیلومتر از حاشیه جاده پاکسازی شد.

میلاد مهدی‌زاده ادامه داد: همچنین در خاتمه برنامه، با لودر حاشیه جاده از زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی زدوده و زباله‌های جمع‌آوری شده با کامیون به ایستگاه زباله فرستاده شد.

وی از شهروندان شیرازی درخواست کرد: همه ما برای داشتن شهر بی‌زباله باید خود را مسوول بدانیم و در برنامه‌هایی از این دست تا حد امکان مشارکت کنیم تا حاشیه‌های شهرمان نیز پاکیزه و سلامت باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

حسینیه

اجتماعی

گفتگو و تحلیل