کد خبر: 1908
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
ایران خودرو و سایپا - خودروسازان

خودروسازان ایرانی که هنوز موفق به تحویل خودروهای پیش فروش شده در سال ۹۷ نشده اند حالا تلاش دارند به وعده های خود در سال گذشته عمل کنند.

به گزارش پیام خبر، خودروسازان ایرانی به دلیل بدهی و کمبود قطعه در سال گذشته موفق به تحویل خودروهای پیش فروش شده نشدند اما در سال جدید با فروش فوری چندین محصولشان به قیمت روز توانستند کمی بر سرمایه خود بیافزاند. این افزایش سرمایه راه را برای تحویل خودروهای پیش فروش شده در سال گذشته باز کرد.

در همین رابطه، گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تامین نیاز بازار و افزایش عرضه، تکمیل محصولات دارای کسری را آغاز کرده و در روزهای اخیر ۱۶ هزار و ۲۵۵ دستگاه خودرو را تحویل مشتریان داده است.

طبق خبر روابط عمومی ایساکو، «علیرضا بخت آزما» نماینده مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در روزهای تعطیل اخیر کارکنان در واحدهای مرتبط به صورت سه شیفت در محل کار حاضر شدند و توانستند عدد تجاری سازی خودروهای ناقص را به بیش از ۱۶ هزار دستگاه خودرو افزایش دهند.

وی تصریح کرد: در روز عید سعید فطر تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو تکمیل و تحویل مشتریان داده شده است. با تثبیت تجاری سازی روزانه دوهزار دستگاه، در هفته‌های آینده تیراژ تکمیل، تجاری سازی و تحویل خودرو را روزانه به دوهزار و ۵۰۰ دستگاه و در نهایت ۳ هزار دستگاه خواهیم رساند. خودروهای کف کارخانه در زمان مناسب و با کیفیت مطلوبی به دست مشتریان خواهد رسید.

این خبر ایران خودرو در حالی منتشر می شود که پیش از این نیز سایپا از تکمیل و عرضه ۴۸ هزار خودرو نیمه کاره در یک ماه آینده جهت تحویل خودروهای معوقه و همچنین تنظیم بازار خبر داد.

«علیرضا بادکوبه»، قائم مقام مالی اقتصادی گروه اقتصادی سایپا در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود که ۵۰ درصد خودروی مورد نیاز جامعه توسط شرکت خودروسازی سایپا تامین می‌شود و طبق مصوبه وزارت صمت مقرر شده است تا خودروهای تولیدی را ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه کنیم حال اگر با افزایش عرضه توسط  خودروسازها، نرخ آزاد خودروها کاهش پیدا کند قطعا قیمت‌های تولیدات کارخانه‌ای هم به دنبال آن کاهش پیدا خواهد کرد. در واقع باید منتظر عکس العمل طبیعی بازارها باشیم.

وی ضمن تایید وجود خودروهای ناقص در خط تولید به علت کمبود قطعات لازم،  ابراز کرده بود که به علت کمبود قطعات، تعدادی از خودروها در خط تولید باقی مانده اند که با برنامه ریزی‌ها،  قرار شده است این میزان از خودروها تا یک ماه آینده تکمیل و به بازار عرضه شوند. تعداد این خودروها در گروه خودرویی سایپا ۴۸ هزار  دستگاه است.

از سویی دیگر هم دو روز گذشته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تحویل خودروهای پیش فروش شده در سال پیش تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.

فرشاد مقیمی، با ذکر اینکه تمرکز در بخش خودروسازی بر تولید و تحویل خودرو است، اظهار کرد: تا زمانی که تعهدات قبلی خودروسازان مرتفع نشود هیچ تعهد جدیدی به این شرکت‌ها اضافه نمی‌شود.

وی از تحویل خودروهای پیش فروش شده در سال اخیر تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: زمان تحویل پیش ‌فروش‌های جدید هم پایان امسال و ابتدای سال آینده تعیین شده است.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

آخرین اخبار

حسینیه

اجتماعی

گفتگو و تحلیل