کد خبر: 1914
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
جشن میلاد امام جواد (ع) در حرم مطهر امام رضا (ع)

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: جشنواره شعر رضوی در چهار قالب شعری رباعی، غزل، مثنوی و 2 بیتی برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، مهدی امیدبخش، امروز در جمع خبرنگاران گفت: امسال با توجه به تغییر در بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، این بنیاد بعد از 14 سال به این نتیجه رسید که با توجه به پیشینه ادب و شعر در شیراز، این شهرستان در سال جاری میزبان جشنواره شعر رضوی باشد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره اینکه شیراز 2 دوره میزبان جشنواره شعر اقوام ایرانی بود و امیدواریم با توجه به حضور استادان به نام در خصوص شعر در شیراز و نگاه متفاوت تر، این جشنواره به خوبی به پیش برود، اظهارداشت: این جشنواره در چهار قالب شعری رباعی، غزل، مثنوی و 2 بیتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه سطح جوایز را به گونه ای در نظر گرفته ایم که انتظارات شاعران شرکت کننده، برآورده شود، اظهارداشت: نفرهای اول، دوم و سوم هر بخش به ترتیب 40، 30 و 20 میلیون ریال دریافت می کنند.

امیدبخش با تاکید بر اینکه 20 خردادماه آخرین زمان ارسال آثار بود و با توجه به درحواست شاعران تا پنجم تیرماه تمدید شد، اضافه کرد:‌ 10 تیر اعلام نتایج از سوی داوران انجام و 20 تیر همزمان با ایام دهه کرامت، مراسم اختتامیه در شیراز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه به پیشنهاد غلامرضا کافی، دبیر تخصصی جشنواره پیش از برگزاری آئین اختتامیه چهار پیش جشنواره در چهار منطقه استان برگزار می شود، افزود: پیش جشنواره جنوب فارس در شهرستان گراش در روز 15 تیر، غرب فارس به میزبانی کازرون در روز 16 تیر، شمال استان به میزبانی آباده در روز 17 تیرماه و شرث فارس به میزبانی فسا در روز 18 تیرماه برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

آخرین اخبار

حسینیه

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل