کد خبر: 2019
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
آزمون کشوری کنکور آزمایشی هنر میدیا

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور از توزیع کارت کارت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ از فردا نهم تیرماه ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش پیام خبر، حسین توکلی با اشاره به توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ گفت: از روز یکشنبه نهم تا ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org توزیع می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور افزود:آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه به ترتیب ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می شود، در صبح روز ۱۳ تیرماه گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی در عصر همان روز گروه آزمایشی هنر و در صبح روز جمعه ۱۴ تیرماه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و عصر همان روز گروه آزمایشی زبان خارجی به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه متقاضیان کنکور سراسری نسبت به سال گذشته حدود ۶۴ هزارو ۷۹۷ افزایش یافته است گفت:تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵۲ نفر ثبت نام کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ داوطلب گروه آزمایشی ریاضی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزارو ۳۰۶نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزارو ۱۳۵نفر در گروه آزمایشی هنرو ۱۰هزار و ۸۷ نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجی شرکت کرده اند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.