محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت

معاون رئیس جمهور با اشاره به وجود بیش از 80 هزار طرح نیمه تمام در کشور گفت: برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کشور 43 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش پیام خبر، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: به استناد تحریم‌هایی که تاکنون اعمال شده، ایران اسلامی در حال حاضر سپری کردن سخت‌ترین تحریم است.

وی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد، افزود: عملکرد آمریکا و ایران نشان داده که ایران به هیچ عنوان به دنبال بمب هسته‌ای نبوده و همیشه به تعهدات خود پایبند است و در مقابل آمریکا هم به هیچ عنوان به تعهدات خود متعهد نبوده و نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، افت شدید درآمد را یکی از چالش‌های جدی دولت در شرایط کنونی دانست و گفت: پرداخت هزینه‌های پرسنلی و صرفه جویی 62 هزار میلیارد تومانی در هزینه‌های دولت از جمله اقدامات در دستور کار جدی دولت است.

نوبخت با بیان اینکه برای اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی کشور43 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده است، تصریح کرد: هنر ما این است که بتوانیم در شرایط حساس کنونی با تدبیر و صرفه جویی هزینه‌های طرح‌های نیمه تمام که قابلیت اتمام دارند با به سرانجام برسانیم.معاون رئیس جمهور، حمایت از طرح‌های راه‌آهن و آب را از جمله اولویت‌های اجرایی دولت دانست و بیان کرد: اگر طرح‌های نیمه تمام راه‌آهن و آب در استان یزد تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند، به طور قطع حمایت شده و اعتبار لازم به از سوی کشور پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر 80 هزار طرح نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد، گفت: اعتبارات استانی در سه ماهه اول پرداخت شده است.رئیس سازمان برنامه بودجه کشور با بیان این‌که برنامه دولت برای ایجاد اشتغال جدید مشخص است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است شرایط ایجاد اشتغال برای بیش از 986 هزار نفر در سطح کشور و برای استاد یزد بیش از 26 هزار نفر ایجاد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.