نظام مهندسی ساختمان استان فارس

رئیس سازمان نظام مهندسی فارس گفت: صنعت ساختمان تنها صنعتی است که قادر است بیش از ۱۲۰ شغل را بصورت مستقیم و غیرمستقیم در هر ساختمان ایجاد کند.

به گزارش پیام خبر، مهندس سیف زاده، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در بازدیدی که از نمایشگاه صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین المللی فارس داشت در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه گفت: نمایشگاه یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه اقتصادی در دنیا محسوب می شود و کشورها در تلاش هستند تا محصولات تولیدی خود را به منظور بهره برداری بهتر در معرض دید متخصصان قرار دهند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر مشکلات اقتصادی بوجود آمده در رابطه با واردات کالاهای خارجی و افزایش قیمت ارز که منجر به افزایش قیمت تمام شده ساختمان شده، موجب شده تا اقشار ضعیف تر نتوانند از این ساختمان های احداث شده استفاده و بهره برداری نمایند.

سیف زاده در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: صنعت ساختمان تنها صنعتی است که قادر است بیش از ۱۲۰ شغل را بصورت مستقیم و غیرمستقیم در هر ساختمان ایجاد کند. بدین معنی که این صنعت بیشترین تعداد شغل را ایجاد می کند؛ بنابراین رونق آن علاوه بر رونق اقتصادی موجب افزایش سطح زندگی، ارزش پول و سایرمسائل است.

رئیس سازمان نظام مهندسی فارس ضمن تاکید بر اهمیت برپایی چنین نمایشگاه هایی در کشور افزود:  زمانی که نمایشگاهی از این دست ایجاد می شود، می توانیم اطمینان پیدا کنیم که محصولات تولیدی از این طریق در صنایع استفاده خواهد شد و این رونق اقتصادی، تولیدکننده را نیز در دستیابی به تولید بهتر و کیفیت بالاتر یاری می دهد؛ در این حالت قیمت ها قابل رقابت بوده و استاندارد که نیاز مبرم صنایع تولیدی در کشور است نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با ابراز خرسندی از بازدید خود از این نمایشگاه، درخصوص نکات مثبت این نمایشگاه گفت: خوشبختانه با توانمندی مهندسان ما در ایجاد فناوری های نوین، شاهد هستیم که محصولاتی که سابق براین از خارج از کشور وارد می شد، هم اکنون در کارخانجات داخل کشور تولید می شود که البته قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است.

سیف زاده در مورد برنامه های آتی این سازمان گفت: بدون شک یکی از برنامه هایی که داریم این است که مهندسان با محصولات تولیدی کشور بخصوص استان فارس آشنا شوند و زمینه استفاده ایشان از این محصولات فراهم شود. این کار یکی از وظایف ما است؛ از دیگر برنامه های سازمان در آینده این است که از تولیدکنندگان دعوت شود تا محصولات خود را در شهرک های صنعتی یا نظام مهندسی ارائه دهند تا مورد استفاده مهندسان این سازمان در رشته های طراحی، نظارت و اجرا قرار گیرد؛ مسلما با این کار آن رونق اقتصادی و شکوفایی اقتصادی اتفاق خواهد افتاد.

در ادامه این گفتگو، مهندس علوی زاده دبیر هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی در خصوص صادرات خدمات فنی مهندسی ساختمان به خارج از کشور گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز و با عنایت به این که قابلیت مهندس های ما در سیستم های برون مرزی به اثبات رسیده است، اکنون قادر هستیم خدمات فنی مهندسی خود را به کشورهای همسایه مانند افغانستان و عراق، کشورهای حوزه خلیج فارس و حتی کشورهای اروپایی صادر کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: مهندسان با توجه به بازار کار فعلی در داخل کشور به نوعی آچار فرانسه صنعت ساختمان محسوب شده و تک بعدی نیستند. یعنی کاملا توان این را دارند که در تمام حوزه ها فعالیت کرده و حتی می توانند خودشان را بسرعت با سیستم های برون مرزی هماهنگ کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.