کد خبر: 2147
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
طرح ترافیک تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه‌ جلسه‌ علنی شورای شهر تهران از شناسایی خودروهایی که برای تردد در محدوده طرح ترافیک پلاک خود را می‌پوشانند، خبر داد.

محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه‌ جلسه‌ علنی شورای شهر تهران از شناسایی خودروهایی که برای تردد در محدوده طرح ترافیک پلاک خود را می‌پوشانند، خبر داد.

او درباره پوشاندن پلاک توسط خودروهایی که قصد ورود به محدوده اجرای طرح را دارند، گفت: نمی‌دانم بر چه اساسی رانندگان تصور می‌کنند که پلاک آنها که پوشانده شده است توسط دوربین‌ها خوانده نمی‌شود؟ سال گذشته ۳۰۰۰ خودرویی که اقدام به پوشاندن پلاک کرده بودند، شناسایی شدند و آنها را به پلیس راهور معرفی کردیم.روش‌های مختلفی برای خواندن پلاک‌های پوشانده شده است. در گذشته تنها در مبادی ورودی دوربین وجود داشت، به همین دلیل افراد پلاک خود را در همان مقطع می‌پوشاندند اما حالا نه تنها در مبادی ورودی بلکه در مبادی خروجی، در کل سطح محدوده طرح همچنین در سطح شهر دوربین‌های زیادی داریم که با استفاده از آنها به‌راحتی می‌توان پلاک خودروها را شناسایی کرد. پس دلیلی برای پوشاندن نیست.

به گزارش مهر، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره افزایش تعداد دستفروشان مترو همزمان با آغاز تعطیلات و بساط گستری آنها روی سکوها گفت: هر گونه بساط گستری روی سکوهای مترو ممنوع است و از همه مدیران ایستگاه خواستیم که با بساط گستری روی ایستگاه‌های شلوغ مترو برخورد کنند چراکه در برخی از مواقع حتی سکو ظرفیت پذیرش مسافر جدید ندارد چه برسد به بساط گستری دستفروشان.

او با بیان اینکه ابلاغ شده است در صورتی که مدیران ایستگاه نسبت به بساط گستری بی‌توجه باشند، آنها را برکنار می‌کنیم، اظهارکرد: سکوهای مترو باید به‌صورت مداوم پایش شود اما دقت داشته باشید تا زمانی که مردم از آنها خرید می‌کنند این اشتیاق برای دستفروش وجود دارد. پورسید آقایی با اشاره به تعداد زیاد تماس‌های مردمی با سامانه ۱۳۷ در مورد شکایت از دستفروشان مترو و تردد آنها گفت: ما که نمی‌توانیم عملیات تعقیب و گریز با دستفروشان مترو داشته باشیم چرا که اگر در مواردی مامور ایستگاه نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام کرده اما مردم به هواخواهی از دستفروشان برخاستند و تا زمانی که مردم از آنها خرید می‌کنند و این اشتیاق و درآمد وجود دارد ساماندهی سخت می‌شود. بهترین راه این است که مردم از آنها خرید نکنند چرا که خرید از دستفروشان به معنای اعلام رضایت از فعالیت و تردد آنها است. پورسید آقایی درباره موفقیت‌های اجرایی طرح ترافیک جدید با بیان اینکه تنها دو هفته از اجرای طرح ترافیک جدید و حذف طرح زوج و فرد گذشته است، گفت: در مقاطع صبح، عصر و طول روز نسبت به اندازه‌گیری وضعیت ترافیک معابر همچنین میزان ورود خودروها اقدام کردیم و مطالعات نشان داده است که در برخی از ساعات عصر ترافیک حتی تا ۴۰ درصد کاهش یافته است و مجموعا خیابان‌ها خلوت‌تر شده و بر همین اساس متوسط سرعت خودروها افزایش یافته است.

او با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو اطلاعات خود را در سامانه تهران من ثبت کرده‌اند، اظهارکرد: بیش از ۷۰ هزار نفر از ساکنان محدوده نیز برای استفاده از تخفیف اطلاعاتشان را در سامانه ثبت کرده‌اند. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به اینکه از آنجایی که روزها در تابستان بلندتر و به دلیل گرما تردد کمتر است و بر همین اساس مقایسه شما مبنی بر کاهش تردد در طرح ترافیک جدید درست نیست، گفت: ما این دو هفته را نسبت به دو هفته مشابه سال قبل مقایسه کردیم و بر همین اساس می‌گوییم که وضعیت ترافیک با اجرای طرح جدید بهتر یافته است. وی در مورد اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در منطقه ۲ به‌صورت پایلوت با بیان اینکه اجرای این طرح دارای مصوبه شورای شهر است، اظهارکرد: در گذشته پارکبان‌ها با هر نرخی که دلشان می‌خواست فضای پارک حاشیه‌ای را در اختیار افراد قرار می‌دادند که مشکلاتی را ایجاد می‌کرد اما حالا با کنترل هوشمند پارک حاشیه‌ای این تنش‌ها و مشکلات حل می‌شود.در نیم ساعت اول هزینه توقف رایگان است. افرادی که به‌صورت دایمی می‌خواهند خودرویشان را در پاک حاشیه‌ای متوقف کنند، نرخ به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.