کد خبر: 2156
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
سینما

معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز گفت: «روزهای سینمایی» عنوان برنامه ایست که کودکان همراه با خانواده هایشان از سینماهای «هنر شهر آفتاب» در مجتمع «خلیج فارس»، بازدید می کنند و در آن به تماشای فیلم می نشینند و در این ایام 2 هزار و 300 کودک تحت پوشش این طرح قرار داده ایم که کودکان محلات کمتر برخوردار در اولویت هستند.

به گزارش پیام خبر، سارا همت، امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری 10 ویژه برنامه دهه کرامت در محلات کمتر برخوردار با هدف ارتقا نشاط اجتماعی خبر داد و گفت: تاکنون 35 محله برنامه نشاط اجتماعی را شاهد بوده اند.

معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه برنامه ویژه دختران با عنوان «دختران صدف» از امشب به مدت سه شب در باغ «گلشن» برگزار می شود، افزود: ویژه برنامه جشن دهه کرامت برای کارکنان پلیس راهور، با حضور یک هزار و 300 نفر همراه با خانواده های شان در مجتمع طلائیه برگزار می شود.

وی با یادآوری این مطلب که ویژه برنامه «نامه به دخترم» در آینده نزدیک اجرایی می شود و به نویسنده بهترین نامه معرفی و تجلیل می شود حتی افرادی که دختر ندارند هم می توانند در مسابقه شرکت کنند و افراد می توانند به دختر واقعی و یا خیالی خود نامه بنویسند، تاکید کرد: از مشاغل مختلف در این ویژه برنامه شرکت کردند و کلیپ آن در فضای مجازی ایجاد شده است.

همت بر لزوم توجه به کارکرد اجتماعی مساجد، تاکید و خاطر نشان کرد: توجه به مکان هایی که کارکرد اجتماعی کمرنگ شده است را مد نظر قرار دادیم و از این رو برنامه هایی در مساجد داشتیم که حضور بیشتر نوجوانان و جوانان را در مساجد شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در برنامه «جلوه هایی از مهربانی» به بهترین عکس هایی که از جلوه های ایثار مردم شیراز در ایام سیل نوروز 98 گرفته شده است، هدیه داده می شود و المان مهربانی مردم شیراز در نزدیک دروازه قرآن نصب خواهد شد و فراخوان آن اعلام خواهیم کرد تا افراد توانمند عرصه های ملی و بین المللی در مسابقه طراحی این المان شرکت کنند.

معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از برگزاری جشنواره های بازی های بومی و محلی با عنوان «لبخند اندیشه» خبر داد و گفت: برنامه ویژه برای محله سعدی خواهیم داشت و مراسم «کافه بازی» در محله سعدی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: «روزهای سینمایی» عنوان برنامه ایست که کودکان همراه با خانواده هایشان از سینماهای «هنر شهر آفتاب» در مجتمع «خلیج فارس»، بازدید می کنند و در آن به تماشای فیلم می نشینند و در این ایام 2 هزار و 300 کودک تحت پوشش این طرح قرار داده ایم که کودکان محلات کمتر برخوردار در اولویت هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.