کد خبر: 2173
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
گاندو

پس از رویارویی توئیتری حسام‌الدین آشنا به عنوان مخالف و سیدمحمود رضوی و مجتبی امینی به عنوان موافق سریال «گاندو» که روز دوشنبه اتفاق افتاد، جنگ لفظی بر سر «گاندو» دیروز هم ادامه داشت.

به گزارش پیام خبر، پس از رویارویی توئیتری حسام‌الدین آشنا به عنوان مخالف و سیدمحمود رضوی و مجتبی امینی به عنوان موافق سریال «گاندو» که روز دوشنبه اتفاق افتاد، جنگ لفظی بر سر «گاندو» دیروز هم ادامه داشت. دقیقا 30 دقیقه بعد از طلوع آفتاب به افق تهران، اولین توئیت حسام‌الدین آشنا علیه سریال «گاندو» منتشر شد و تا این لحظه که حدود ساعت 16 است، شش توئیت نوشته است! از سوی دیگر عوامل سریال «گاندو» در نشست خبری دیروز، به طور غیرمستقیم و گاهی مستقیم، پاسخ توئیت‌های دیروز آشنا را دادند تا ماجرا همچنان ادامه یابد. آشنا چه گفت؟ اولین توئیت حسام‌الدین آشنا، پاسخی به توئیت «آخیش! بالاخره تموم شد!» بود که یکی از کاربران برای کنایه به آشنا نوشته بود. آشنا نوشت: «اشتباه نکنید. تازه شروع شد.» این آغاز توئیت‌های متوالی وی علیه «گاندو» بود. آشنا در توئیت بعدی پاسخ جواد کریمی قدوسی نماینده مجلس را در ماجرای طعم آدامس رئیس‌جمهور داد: «خودش ادعا کرده یا دوستان در سریال از قول او ادعا کرده‌اند؟ حالا واقعا طعم آن آدامس در پرونده ثبت شده است؟ کسی تا به حال از خود یا تیم حفاظت سوال کرده که آیا رئیس جمهور اساساً از آدامس با مزه مشخصی استفاده می‌کنند یا نه؟» او در سه توئیت بعدی هم صحبت‌های قبلی خود درباره «گاندو» را تکرار کرد و یک بار هم به جمله منقول از نویسنده سریال در مصاحبه او مبنی بر تخیلی بودن 80 درصد قصه، کنایه زد. توئیت آخر آشنا، از بقیه صریح‌تر بود و به یک نقد پربسامد در میان صحبت‌های منتقدان سریال اشاره کرد: «سریال ضدجاسوسی وقتی «ملی» تلقی می‌شود که جایگاه، نقش، دیدگاه‌ها و ملاحظات نهادهایی چون: نهاد رهبری، شورای عالی امنیت ملی، ریاست جمهوری، سپاه، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه به صورتی درست و متوازن در تولید آن لحاظ شده باشد، نه این که عده‌ای را قهرمان و دیگران را منفعل نشان دهد.» عوامل «گاندو» چه گفتند؟ در نشست خبری سریال «گاندو»، جواد افشار کارگردان سریال گفت: «من پیشتر سریال «آنام» را با بودجه دولت ساختم اما کل بودجه سریال «گاندو» را سازمان صداوسیما پرداخت کرده است.» او با این جمله، بدون ذکر نام به دو توئیت آشنا که گفته بود دولت بودجه سریال‌سازی ندارد و بودجه «گاندو» از جای دیگری آمده، پاسخ داد. آرش قادری نویسنده نیز درباره ماجرای تخیلی بودن ۸۰ درصد متن سریال، این گونه گفت: «تیتری که از مصاحبه من منتشر شد واقعی نبود. ما کارمان بر اساس یک پرونده واقعی بود، اما ما برای درام و قصه مجموعه نیاز به داستان داشتیم. در پرونده جیسون رضاییان همه اتفاقاتی که شاهد بودید، موبه‌مو رقم خورده است. ما چند پرونده واقعی داشتیم که باید آن‌ها را با رابط و قصه به هم مرتبط می‌کردیم. اگر بنا به تکذیبیه است من تکذیب می‌کنم و ۸۰ درصد از کار ما واقعی است و اگر آن ۲۰ درصد هم بیان نشده، برای این است که شاید دیگر اجازه بیان کردن آن را نداشتیم.» مجتبی امینی هم که پیشتر درگیری توئیتری با آشنا داشت، درباره ادامه این سریال صحبت کرد و گفت: «سوژه فصل‌های بعدی «گاندو» چندین گزینه است که باید به آن بپردازیم و متناسب با شرایط روز جامعه و اولویت‌های جامعه باشد. من پیشنهاد می‌کنم برخی عملکرد خود را اصلاح کنند وگرنه سوژه گاندو می‌شوند.» این جمله آخر او، شبیه به نوعی تهدید علیه مخالفان سریال به نظر می‌رسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.