کد خبر: 2181
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
کودکان کار در سعدیه شیراز

درس گفتاری از حکایات سعدی برای کودکان کار در شیراز برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در ادامه برنامه های فرهنگی این اداره در تابستان، کودکان کار به آرامگاه سعدی رفتند و آموزه هایی از حکایات سعدی برای آنها بیان شد و کتاب هایی از  بوستان و گلستان به زبان کودکان به آنها هدیه داده شد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در این باره، گفت: این برنامه آموزشی بر اندیشه  سعدی در بوستان و گلستان به زبان ساده برای کودکان تنظیم شده است.

یوسف آفرینی، افزود: پیشتر در غیاب روان‌شناسان همواره ادیبان و شاعران بودند که به مفاهیم تربیتی می پرداختند.

وی گفت: سعدی، حکیمی فرزانه و شاعری مردمی است که آثارش در حد اعلای فصاحت و بلاغت است و آثار منظوم و منثور وی دربرگیرندۀ اندیشه‌های والای تربیتی است؛ او در جایگاه اندیشمندی بزرگ و نامدار، به بررسی اخلاق و نقش آن در مناسبات انسانی و اجتماعی می‌پردازد.

آفرینی ادامه داد: دراین‌ خصوص وی حتی از بیان دیدگاه‌های تربیتی برای کودکان نیز غافل نشده است.

وی افزود: امید است که همه کودکان از تمام طبقات اجتماعی بتوانند از این آموزه ها بهرمند شوند.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی، گفت: این آموزش های فرهنگی برای پسران و دختران تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.