حرم مطهر رضوی در روز عید فطر

عنایت حضرت امام رضا (ع) به یک سگ پیر، از زبان یکی از خادمین حرم مطهر رضوی، شنیدنی است.

به گزارش پیام خبر، آقای خباز باشی خادم شریف حرم حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع)، که هم اکنون در قید حیات هست تعریف می کرد: «چندین سال پیش از خدمت در سحر گاهی از حرم برمی گشتم هوا سرد بود و زمستان، پالتوی خدمت هنوز به تنم بود از حرم که در آمدم متوجه سگی شدم که روبروی گنبد و حرم نشسته و نگاه بر گنبد می کند هر ماشینی که می آمد و رد می شد و بوق می زد این سگ تکان نمیخورد.»
همین مسئله توجهم را بیشتر جلب کرد کمی نگذشت که ماشینی در کنار این سگ توقف کرد و جوانی از پشت ماشین پیاده شد و در پشت را باز کرد همراه جوان پیرمردی بود که ظاهر بسیار متمولی داشت، جوان به سمت سگ نزدیک شد ولی پیرمرد آمد و گفت بگذار خودم سگ را بردارم نزدیک شدم و به نزد پیرمرد رفتم پرسیدم آقا من خادم حرم هستم، این سگ اینجا نشسته و حالا شما آمدید ببریدش داستان چیست؟
به قول آقای پاشازاده (راوی این موضوع) آن زمان ها اینقدر مد نبود هر کسی سگ داشته باشد.
پیرمرد زد زیر گریه و این گونه ادامه داد: «من در اطراف مشهد ییلاق دارم باغی دارم این سگ از وقتی جوان بود پاسبانی باغ من را می کرد الان چند وقتیه پیر شده و فقط برای ما زحمته من به پسرم گفتم این سگ را ببر و به جایی بنداز برای ما فقط زحمت است.»
ساعتی پیش که خواب بودم دیدم امام رضا (ع) به خواب من آمدند و فرمودند: «سگت به من پناه آورده تو خجالت نمی کشی تمام جوانیش را برای تو خدمت کرده حال که پیر شده او را بیرون کردی، بیا سگت را ببر که در خیابان به من پناهنده شده است.»، حال به فرمایش امام رضا (ع)، من آمدم که به این سگ خدمت کنم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.