کد خبر: 2222
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
رضایت ۸۴ درصدی مردم از سریال «گاندو»

سریال تلویزیونی «گاندو» توانست با به دست آوردن بیش از ۴۴ درصد بیننده و کسب ۸۴ درصد رضایت مخاطب، موفق‌ترین سریال تلویزیون شود.

به گزارش پیام خبر، مرکز تحقیقات صداوسیما با انتشار گزارشی از نتایج یک نظرسنجی، بر موفقیت سریال گاندو در جذب مخاطب صحه گذاشت. با اعلام مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما، براساس نظرسنجی‌ای که ۲۰ تیرماه ۹۸ از سراسر کشور انجام شد سریال «گاندو» با حدود ۴۴ درصد بیننده در صدر سریال‌های جدید تلویزیون قرار گرفت. در این نظرسنجی، سریال‌های «بوی باران» و «خانواده دکتر مهران» به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
پخش سریال گاندو که هفته پیش به پایان رسید، تجربه موفقی از پرداخت به موضوعات امنیتی در قالب مجموعه‌های تلویزیونی را به نمایش گذاشت. نظرسنجی سازمان صداوسیما نیز بر این نکته مهم اشاره داشته است. در گزارش این مرکز آمده است: «مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما همچنین در خصوص ویژگی‌های مختلف پربیننده‌ترین سریال این روزهای تلویزیون یعنی «گاندو» نظر مردم را جویا شده است. در این نظرسنجی بیش از ۸۹ درصد از مخاطبان این سریال در حد «زیاد» از آن رضایت داشته‌اند و بیش از ۷۳ درصد هم آن را درحد «زیاد» باورپذیر دانسته‌اند.
بیش از ۶۰ درصد از بینندگان، مهم‌ترین پیام سریال «گاندو» را نشان دادن قدرت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی دانسته‌اند و حدود ۷۹ درصد از آن‌ها هم معتقدند این سریال در حد «زیاد» توانسته است مردم را با فعالیت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آشنا کند. در نگاه بیش از ۸۲ درصد از بینندگان، سریال «گاندو» توانسته است در حد زیاد باعث اعتمادسازی مردم به قدرت و توان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور شود. این نظرسنجی از بینندگان خواسته است تا میزان موفقیت سریال «گاندو» را در جنبه‌های مختلف ارزیابی کنند که ۹۱ درصد از آن‌ها این سریال را در نمایش «هوش و ذکاوت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی» در حد «زیاد» موفق دانسته‌اند.
آمار بالای رضایتمندی مخاطبان تلویزیون از سریال امنیت‌محور گاندو می‌تواند نشانه خوبی از تغییر ذائقه بینندگان و توجه آنان به پرداخت سیما به موضوعات روز و به خصوص مسائل سیاسی و امنیتی در قالب سریال‌های تلویزیونی باشد. اگرچه وعده ساخت فصل دوم سریال گاندو داده شده است ولی می‌توان با الگوگیری از ساخت چنین سریال موفقی، به جنبه‌های مختلف پرونده‌های امنیتی در قالب سریال‌های مشابه تلویزیونی پرداخت، به شرط آنکه افزایش تولیدات در این حوزه به کاهش کیفیت سریال‌ها منجر نشود و فرصت مغتنم آشتی مردم با مجموعه‌های تلویزیونی به هدر نرود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.