کد خبر: 2236
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
کودکان کار - کودک کار - گل فروش

مدیر کل بهزیستی تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد کودکان کار از اتباع بیگانه هستند، گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان باید مورد توجه افکار عمومی قرار گیرد تا افرادی که نیازمند خدمات ما هستند از خدمات بهتری بهره مند شوند.

به گزارش پیام خبر، داریوش بیات نژاد، در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب موضوع ماده 16 در مرکز اخوان برگزار شد، گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان باید مورد توجه افکار عمومی قرار گیرد تا افرادی که نیازمند خدمات ما هستند از خدمات بهتری بهره مند شوند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: همه ارکان حاکمیت به دنبال صیانت و ارتقای کیفی کودکان کار می باشند و به دنبال این هستند تا هیچ گونه آسیبی متوجه این کودکان نشود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 260 تا 270 کودک کار از خیابان های سطح شهر تهران جمع آوری شده اند که جمع آوری این کودکان کار توسط شهرداری و با همکاری ان جی اوها بوده است.

این مقام مسئول افزود: امیدواریم زیرساخت های ما برای جمع آوری سایر کودکان کار آماده شود که تا هفته آتی این امر محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه 70 درصد از کودکان کار از اتباع کشورهای دیگر هستند، گفت: در آیین نامه ساماندهی کودکان کار 12 دستگاه دارای نقش و وظیفه هستند و طبق قانون تکدی گری برای همه افراد جرم محسوب می شود.

وی افزود: غربالگری و ساماندهی کودکان کار در مرکز فوریت های اجتماعی شهرداری تهران صورت می گیرد و پس از غربالگری، افرادی که فاقد سرپرست و اوراق هویتی و سرپرست باشند در این مراکز نگهداری می شوند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.