کد خبر: 2240
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
کسب و کار نوین

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس گفت: رتبه ایران در فضای کسب و کار ۱۲۸ و این در صورتیست که رتبه امارات ۱۱ و رتبه عمان ۷۸ است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم.

به گزارش پیام خبر، امید ماهرانی، امروز در نشست با کارشناسان و فعالان این حوزه که در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، گفت: امروز شرکت‌هایی موفق هستند که ایده‌های نو و نوین داشته باشند و همین شرکت‌ها با وجود تحریم رو به رشد هستند.

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه هدف ما این است که ایده های نو را در استان فارس بیاییم به آن اهداف و مد نظر در جامعه جهانی برسانیم، اظهارداشت: ایران در چند سال آینده عضو سازمان تجارت جهانی می‌شود و اگر تحریم‌ها لغو و ایران عضو این سازمان شود، تمام شرکت‌های خارجی به سمت ایران خواهند آمد و آن روز ما باید با ایده ها و فکرهای جدید و آماده کردن زیرساختها آنها را به سرمایه گذاری در ایران جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه اینکه مشکلات استان فارس با برنامه‌ریزی قابل حل است، عنوان کرد: مشکلات خارج از استان هم باید بررسی شود و در این کمیسیون اطلاعاتی آماده و برای ارائه در جلسه شورای گفتگو عرضه کنیم.

ماهرانی با تاکید بر لزوم ارتباط صنعت با کسب و کارهای نوین، گفت: ما این آمادگی را داریم با برنامه ها و ایده های جدید ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و نو پا با صنعت را برقرار کنیم و ما می توانیم واحدهای آرندی شرکت ها را راه بیندازیم تا مذاکراتی انجام شود و به نتیجه مطلوب برسد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم اتاق بازرگانی در این دوره بهبود فضای کسب و کار استان است، گفت: استان فارس در حال حاضر رتبه پنج کشور را دارد که جایگاه بسیار خوبی است اما باید این را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به رتبه کسب و کار ایران اظهار داشت: رتبه ایران در فضای کسب و کار ۱۲۸ است در صورتی که رتبه امارات ۱۱ و رتبه عمان ۷۸ است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم. 

ماهرانی افزود: در آینده در این کمیسیون ما با برقراری ارتباط بین شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، ارائه شیوه های بازاریابی، گسترش فعالیت شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین در بازار، ایجاد واحد مشاوره یرای شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، اعزام و پذیرش هیئت های تجاری در زمینه کسب و کارهای نوین و شرکت های دانش بنیان در زمینه اصلاح زیرساختهای لازم و حمایت مورد نیاز از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین گام برخواهیم داشت.

خاطر نشان می شود، در پایان این نشست اساتید دانشگاه و فعالین در این بخش نکته نظارات و راهکارهای خود را ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.