نمایشگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر و نقره شیراز اعلام کرد که چهارمین نمایشگاه طلا، جواهر، نقره ساعت و گوهرسنگها در محل نمایشگاه‌های بین المللی فارس در شیراز برپا خواهد شد.

به گزارش پیام خبر محمدحسین مستغنی پنجشنبه 27 تیر در یک کنفرانس خبری گفت: چهارمین نمایشگاه طلا، جواهر، نقره ساعت و گوهرسنگها، بعد از حدود هفت سال تعطیلی به همت و همراهی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شیراز برگزار خواهد شد.

وی زمان برگزاری این نمایشگاه را سه روز اعلام و اضافه کرد: این نمایشگاه از 16 مرداد در شیراز آغاز به کار خواهد کرد و تا 19 مردادماه ادامه دارد.

مستغنی با اشاره به اینکه مجری نمایشگاه طلا و جواهر، شرکت رستاک پادویژن است، گفت: این شرکت سابقه برگزاری حداقل چهار دوره نمایشگاه طلا و جواهر را در کشور دارد و امیدواریم در این دوره نیز شاهد برپایی نمایشگاهی تاثیرگذار باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر و نقره شیراز با بیان اینکه فارس در گذشته از مهمترین تولید کنندگان طلا بوده است، ابراز تاسف کرد که امروز تولید در فارس و شیراز به صفر رسیده و تنها تعدادی اندک، سازنده طلا و جواهر در شیراز فعال هستند.

او با اشاره به اینکه طلا به عنوان یک کالا محسوب نمیشود بلکه سرمایه گذاری است که آرامش فردی و خانوادگی و جامعه را به دنبال خواهد داشت، گفت: طلا در هر جامعه ای کالایی استراتژیک محسوب می شود اما در ایران به آنگونه که باید توسط دولت مورد بهره برداری قرار نگرفته و فعالان این عرصه مورد بی مهری بوده اند.

او با تصریح اینکه مدتهاست مردم با طلا قهر کرده اند، گفت: طلا کالایی لوکس نیست که مورد توجه قشر مرفه جامعه باشد، طلا کالایی سرمایه ای محسوب می شود که یک پشتوانه برای اقشار متوسط و پایین جامعه است.

مستغنی با بیان اینکه امروز بیش از 80 درصد از تولید کنندگان طلا و جواهر در ایران کارشان به تعطیلی کشیده است، گفت: متاسفانه امروز ایران از یک تولید کننده طلا و جواهرات به یک جامعه مصرف کننده صرف بدل شده است؛ بسیاری از تولید کنندگان طلا در فارس به سایر استان ها یا کشورهایی نظیر ترکیه رفته اند.

او بخشی از این مشکل را به واسطه تنبلی فعالان این عرصه و بخش اعظمی را به واسطه قوانین دست و پاگیر دولتی دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه سیاسیتی است که بتوانیم اهمیت طلا را به جامعه منتقل کنیم.

مستغنی با اشاره به اینکه ایران 20 سال قبل صادرکننده طلا و ترکیه وارد کننده محض بود، گفت: امروز ترکیه دومین تولید کننده طلا در جهان به شمار می رود، زیرا سیاست های درست حمایتی تعریف و اجرایی شد، اما در ایران از حدود 10 سال قبل تاکنون بیش از 90 درصد واحدهای تولیدی طلا در کشور به تعطیلی و رکود کشیده شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر و نقره شیراز خاطرنشان کرد: طلا یک کالای مهم محسوب می شود که هم پشتوانه مردم و جامعه و هم زمینه ساز اشتغال و رونق اقتصادی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.