کد خبر: 2247
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
بازیافت

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اعلام کرد که امسال حجم زباله ورودی به سایت دفن زباله برمشور، کاهش داشته و حجم مواد قابل بازیافت افزایش داشته است.

روح‌الله خوشبخت در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، ضمن بیان اینکه حجم زباله های ورودی به سایت دفن برمشور خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است، گفت: حجم ورودی زباله از میانگین 1150 تن در روز به 1084 تن در روز کاهش یافته است.

خوشبخت میزان کاهش حجم زباله ورودی به سایت برمشور را 6 درصد و افزایش حجم مواد قابل بازیافت را حدود 5 درصد در کلانشهر شیراز طی خرداد ماه امسال اعلام کرد.

وی به پروژه های در حال اجرا در سایت برمشور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: احداث سلول شماره 4 دفن پسماند، افتتاح کارخانه بازیافت پت، افتتاح ایستگاه آتش نشانی، احداث سرویس بهداشتی و حمام، پروژه عملیات احداث سالن غذاخوری و خط سوم سورتینگ، از پروژه‌های در دست اجرا در این سایت است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز ادامه داد: یک واحد تولید کمپوست از پسماندهای سبز در سایت برشمور وجود دارد که سالانه 500 تن کود گرین، 500 تن بیو و 150 تن رومی کمپوست تولید می کند .

خوشبخت عنوان کرد: ساکنان تمام شهرک‌ها و روستاهایی که در محدوده خدمات شهری شیراز قرار دارند، از خدمات کامل سازمان پسماند شامل  نظافت، جمع آوری پسماند تر و خشک، شست و شوی المان های شهری و ... بهره می‌برند برخوردار هستند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز خاطرنشان کرد که شهرک‌ها و روستاهای خارج از محدوده خدمات شهری، زیر نظر فرمانداری شهرستان، از خدمات دهیاری‌ها استفاده می‌کنند.

خوشبخت در عین حال گفت: زباله تولیدی تمام روستاها و شهرک‌ها و شهرهای شهرستان شیراز به سایت دفن زباله برمشور منتقل می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.