کد خبر: 2251
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
سید محمدحسین مستغنی، رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز

رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز گفت: بحث نوسان طلا، همیشه بوده، هست و خواهد بود و بهتر است مردم سرمایه خود را به طلا تبدیل کنند.

به گزارش پیام خبر، سید محمدحسین مستغنی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی «طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها» در شیراز، گفت: نمایشگاه ها برای رفع نیازهای کشور بسیار گره گشا هستند.

رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز با تاکید بر اینکه طلا یک سرمایه است که خانواده ها محسوب می شود، اضافه کرد: طلا مورد بی مهری دولت مردان قرار می گیرد با قانون هایی که آزمایشی بوده است و مردم با کار ساخت طلا قهر کرده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه وجود طلا در میان جامعه موثر است، اظهارداشت: در شیراز و فارس تولیدکننده طلا به اندازه انگشتان یک دست هم وجود ندارد که یک دلیل آن هم مشکلات قانونی است.

وی با اشاره به اینکه فارس توانایی صادرات دارد، اضافه کرد: علاقه مندیم صنعت تولید طلا در ایران رونق پیدا کند، در 20 سال پیش صادر کننده بودیم و ترکیه وارد کننده صرف بود اما متاسفانه امروز ترکیه رتبه دوم صادرات جهانی دارد و اکنون تولید داخلی از 10 سال پیش تاکنون 90 درصد کاهش یافته است.

مستغنی با یادآوری این مطلب که صنعت طلا برای قشر مرفه جامعه نیست، بلکه برای قشر متوسط و ضعیف است که افراد می توانند پول خود را به طلا تبدیل کرده و بعد از چند سال آن را به سرمایه خود تبدیل کنند،‌ یادآور شد: فارس زمانی یکی از استان های تولیدکننده اصلی طلا بود، حتی چند نفر آنان هم پای کار هستند اما در استان های دیگر فعالند.

به گفته رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز، بحث نوسان طلا، همیشه بوده، هست و خواهد بود و بهتر است مردم سرمایه خود را به طلا داشته باشند.

وی از تخفیف های ویژه نمایشگاهی برای خریداران در این نمایشگاه خبر داد و اضافه کرد:‌ از نقره هم حمایت می کنیم و تولیدکنندگان نقره را باید در کنار تولیدکنندگان طلا بدانیم اما تفاوت نقره و طلا اینست که نقره به عنوان زینت استفاده می شود و سرمایه محسوب نمی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.