کد خبر: 2251
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
سید محمدحسین مستغنی، رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز

رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز گفت: بحث نوسان طلا، همیشه بوده، هست و خواهد بود و بهتر است مردم سرمایه خود را به طلا تبدیل کنند.

به گزارش پیام خبر، سید محمدحسین مستغنی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی «طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها» در شیراز، گفت: نمایشگاه ها برای رفع نیازهای کشور بسیار گره گشا هستند.

رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز با تاکید بر اینکه طلا یک سرمایه است که خانواده ها محسوب می شود، اضافه کرد: طلا مورد بی مهری دولت مردان قرار می گیرد با قانون هایی که آزمایشی بوده است و مردم با کار ساخت طلا قهر کرده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه وجود طلا در میان جامعه موثر است، اظهارداشت: در شیراز و فارس تولیدکننده طلا به اندازه انگشتان یک دست هم وجود ندارد که یک دلیل آن هم مشکلات قانونی است.

وی با اشاره به اینکه فارس توانایی صادرات دارد، اضافه کرد: علاقه مندیم صنعت تولید طلا در ایران رونق پیدا کند، در 20 سال پیش صادر کننده بودیم و ترکیه وارد کننده صرف بود اما متاسفانه امروز ترکیه رتبه دوم صادرات جهانی دارد و اکنون تولید داخلی از 10 سال پیش تاکنون 90 درصد کاهش یافته است.

مستغنی با یادآوری این مطلب که صنعت طلا برای قشر مرفه جامعه نیست، بلکه برای قشر متوسط و ضعیف است که افراد می توانند پول خود را به طلا تبدیل کرده و بعد از چند سال آن را به سرمایه خود تبدیل کنند،‌ یادآور شد: فارس زمانی یکی از استان های تولیدکننده اصلی طلا بود، حتی چند نفر آنان هم پای کار هستند اما در استان های دیگر فعالند.

به گفته رئیس اتحادیه «فروشندگان طلا و جواهر» شیراز، بحث نوسان طلا، همیشه بوده، هست و خواهد بود و بهتر است مردم سرمایه خود را به طلا داشته باشند.

وی از تخفیف های ویژه نمایشگاهی برای خریداران در این نمایشگاه خبر داد و اضافه کرد:‌ از نقره هم حمایت می کنیم و تولیدکنندگان نقره را باید در کنار تولیدکنندگان طلا بدانیم اما تفاوت نقره و طلا اینست که نقره به عنوان زینت استفاده می شود و سرمایه محسوب نمی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل