کد خبر: 2254
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
محمود بندرچی، مجری چهارمین نمایشگاه بین المللی «طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها»

مجری چهارمین نمایشگاه بین المللی «طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها» گفت: در سال رونق تولید، صنعت تولید طلا احیا شود و فارس بتواند پایلوت جنوب کشور، صادرات طلا را به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته باشد.

به گزارش پیام خبر، محمود بندرچی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی «طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها» در شیراز گفت: یکی از مهمترین اهداف نمایشگاه اینست که فارس از مصرف کنندگی خارج و به سمت تولید برود و این حوزه به سمت جذب سرمایه گذار برود.

مجری چهارمین نمایشگاه بین المللی «طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها» با تاکید بر اینکه در حوزه گوهرسنگ ها، در فارس پتانسیل های خوبی وجود دارد، تاکید کرد: طلا و جواهر یک صنعت و هنر محسوب می شود که قدمت هفت هزار ساله دارد و ایران پایگاه اصلی این صنعت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم در سال رونق تولید، صنعت تولید طلا احیا شود و فارس بتواند پایلوت جنوب کشور، صادرات طلا را به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته باشد، یادآور شد: این صنعت، یک صنعت سبز است که به هیچ عنوان آلایندگی ندارد، ارزش افزوده بالایی دارد و میزان اشتغال زیادی را فراهم می کند.

بندرچی از برگزاری چهار کارگاه آموزشی عملی «قلم زنی»، «میناکاری»، «فراگیری و نحوه کار با تجهیزات گوهرتراشی» و «روانشناسی فروش و فروشندگی حرفه ای» در حاشیه این نمایشگاه خبر داد، اظهارداشت: سمینار کنوانسیون جواهرات هم در جوار این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری یک نمایشگاه چهار روزه، یک سال برنامه ریزی شکل می گیرد، افزود: پیش بینی است یکصد غرفه در این نمایشگاه وجود داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.