علیرضا باغبانمنش؛ معاون سیمای مرکز فارس

مجموعه عروسکی ۱۳ قسمتی در صدا و سیمای فارس به تهیه کنندگی محسن خلیفه در حال نگارش و پیش تولید است.

به گزارش پیام خبر، علیرضا باغبانمنش معاون سیمای فارس با اعلام این مطلب که مجموعه عروسکی ۱۳ قسمتی در صدا و سیمای فارس به تهیه کنندگی محسن خلیفه در حال نگارش و پیش تولید است؛ گفت: در آثارهنری کشور هنرمندان فارسی نقش برجسته ای دارند و مدیریت صدا وسیمای فارس برآن است که این توانمندی را در قالب سریال عروسکی در سیمای فارس تماشایی کند.

معاون سیمای فارس افزود: در این مجموعه عروسکی یک سری کاراکترهای عروسکی و یک سری کاراکترهای زنده مد نظر است که مهمترین نقش زنده را مهدی فقیه به عنوان کسی که صاحب یک سرای سنتی و بزرگ در شیراز است در این مجموعه بر عهده دارد.

باغبانمنش بازآفرینی شخصیت های عروسکی مرکز فارس را از جمله ویژگی های این سریال دانست و گفت: از عروسک هایی که به عنوان شخصیت های نمایشی شاهد در مجموعه های عروسکی و نمایشی قبلی مرکز فارس حضور داشتند به عنوان بخشی از شخصیت های این مجموعه هم استفاده می شود.

باغبانمنش با تاکید به نقش هنرمندان پیشکسوت فارس افزود: در این مجموعه هدف این است که تعدادی از بازیگران قدیمی شاخص و مطرح تئاتر و مجموعه نمایشی فارس به عنوان بازیگر میهمان در این مجموعه دعوت شوند. این مجموعه دارای شاخصه های متعدد المان های بومی و سنتی فارس مثل صنایع دستی، خوراکی ها و داروهای گیاهی، اماکن دیدنی و معماری های خاص استان فارس می باشد.

معاون سیمای فارس محوریت قصه های این سریال را سنت های پسندیده و رفتارهای اخلاقی دانست و گفت: در واقع قصه سریال حاوی نکات اخلاقی- رفتاری و تاکید بر سبک زندگی، آداب و رسوم و
سنت های پسندیده استان فارس است.

گفتنی است: این مجموعه در استودیوهای صدا وسیمای مرکز فارس و بخشی از سکانس های آن در اماکن دیدنی و جاذبه های طبیعی فارس تولید می شود و طراحی و ساخت عروسک ها هم چنین عوامل و گویندگان همگی از هنرمندان صدا وسیمای مرکز فارس هستند که به عنوان چهره های شاخص و معروف تولیدات عروسکی در کشور شناخته شده و معتبر می باشند و در جشنواره های مختلف حائز عناوین و جوایز متعدد شده اند.

محسن خلیفه تهیه کننده، طراح کار محسن خلیفه، مهدی مقدر، مریم تاج وحمید اکبرپور، کارگردان فرزاد کشاورز، نویسنده مریم تاج، طراح دکور عبدالرضا تقی زاده، طراحی و ساخت عروسک ملیحه زحمتکش و زهرا قربانی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.