کتابخانه شهید دستغیب

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از آغاز بازسازی کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز خبر داد و گفت: پروژه بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب پس از 2 سال مطالعات کارشناسی و بررسی های کامل، وارد مرحله اجرایی شده است.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری با بیان اینکه مقدمات بازسازی این کتابخانه از دیروز یکشنبه 6 مرداد، آغاز شده است، گفت: کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب در مدت بازسازی تعطیل نخواهد شد و با همکاری شورای شهر و شهرداری شیراز، این کتابخانه در مدت بازسازی به ساختمان شورای شهر منتقل می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس اضافه کرد: جابه جایی  و استقرار کتابخانه در محل جدید در حدود یک ماه به طول می انجامد که در این مدت، اعضا می توانند کتاب های امانی خود را به کتابخانه تحویل دهند، پس از آن هم کتابخانه عمومی آیت‌الله شهید دستغیب با استقرار در محل جدید، بخشی از خدمات خود همچون عضویت و امانت کتاب را ارائه می دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تصریح اینکه، بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب پس از بررسی های همه جانبه انجام شده است، عنوان کرد: طرح بازسازی این کتابخانه، از 2 سال گذشته با فعالیت «شورای بازسازی کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب» آغاز و در ادامه با نظارت اداره کل عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دفتر فنی استانداری فارس نهایی شد که بر اساس آن اقدامات لازم برای بازسازی و تجهیز این کتابخانه انجام خواهد شد.

وی از تامین اعتبار بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب خبر داد و گفت: اعتبارات لازم برای بازسازی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و استانداری، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه فارس تأمین خواهد شد.

منوچهری با بیان اینکه کتابخانه عمومی شهید دستغیب با وجود 70 سال قدمت، دچار فرسودگی شده است، گفت: بازسازی این کتابخانه در بخش تأسیسات، ابنیه و به روزرسانی تجهیزات است که در این راستا بهسازی بخش داخلی ازجمله کف، سقف، دیوارها و پنجره ها، بهبود سیستم برق کشی،سیستم روشنایی، سیستم سرمایشی و گرمایشی،سیستم اعلام حریق، زیباسازی نمای بیرونی با در نظرگرفتن موقعیت کتابخانه وغیره بخشی از برنامه های بازسازی کتابخانه شهید دستغیب است.

منوچهری با اشاره به اینکه امیدواریم در 70 سالگی قدیمی‌ترین کتابخانه استان شاهد اتفاق‌های مثبت درباره این مکان فرهنگی باشیم، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی بر این است که بازسازی این کتابخانه در کمترین زمان صورت گیرد تا کتابخانه عمومی شهید دستغیب به فعالیت در محل اصلی خود ادامه دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.