مسجد سیار

سازمان رویدادهای فرهنگی و ورزشی توکیو اقدام در آستانه برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ اقدام به ایجاد «مساجد سیار» برای پذیرایی از مسلمانانی کرده است که به ژاپن می آیند.

به گزارش پیام خبر، به نقل از «tribune»،سازمان رویدادهای فرهنگی و ورزشی توکیو اقدام در آستانه برگزاری بازی های المپیک 2020 اقدام به ایجاد «مساجد سیار» برای پذیرایی از مسلمانانی کرده است که به ژاپن می آیند.

این سازمان اعلام کرد که هدف از ایجاد مساجد سیار ایجاد و تضمین آرامش برای گردشگران مسلمان است.

«یاسوهارو این او »،مدیر پروژه «یاسو» در این باره گفت: «ما به عنوان یک کشور باز و مهمان نواز می خواهمی مهمان نوازی ژاپنی ها را با مسلمانان در میان بگذاریم.

«این او» همچنین گفت که وقتی حدود چهار سال پیش به قطر سفر کرده بود برای این پروژه الهام گرفت.

او همچنین امیدوار است که مسجد سیار ،صلح جهانی به وجود آورده و طرحی برای احترام گذاشتن به دیگر ادیان باشد.

مسجد روی چرخ که یکی از مساجد سیار در توکیو است یک کامیون 25 تنی رنگی سفید و آبی است که در آن از پشت باز می شود و ظرفیت پذیرایی از 50 نمازگزار را دارد.

این مسجد سیار همچنین دارای یک بخش شستشو است که شیرهای آب در آنجا برای شستن دست ها و یا وضو گرفتن تعبیه شده اند.

مساجد سیار می توانند در مقاصد مختلف المپیکی توقف کنند تا این اطمینان حاصل شود که خدمات ویژه به تعداد زیادی از مسلمانان در این اجتماع بین المللی ارائه می شود.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.