کد خبر: 2357
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
سفری به سرزمین وحی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اعلام فوت دو تن از زائران ایرانی خانه خدا، گفت: هر دوی آنها عمل قلب باز انجام داده بودند و بر اثر ایست قلبی درگذشتند. بنابر موافقت خانواده‌ها یکی از آنها در مدینه و یکی در مکه به خاک سپرده شدند.

به گزارش پیام خبر، محمدتقی حلی ساز، با اعلام فوت دو زائر ایرانی خانه خدا، اظهار کرد: زائران یادشده یک مرد و یک زن از استان های اصفهان و خراسان جنوبی بودند که بر اثر ایست قلبی فوت کردند.

رئیس مرکز پزشکی حج افزود: هویت مرد زائر «اصغر مکتوبیان» 56 ساله از کاروان 13321 اصفهان بود که حوالی ساعت 16 روز چهارشنبه، 9 مرداد در هتل حیات العالمی شهر مدینه منوره درگذشت.

وی تصریح کرد: دیگر زائر فوت شده «صاحبجان شاهی» 57 ساله از کاروان 39013  شهرستان طبس خراسان جنوبی است که بامداد سوم مردادماه پس از تشرف به مسجدالحرام و ادای فریضه نماز صبح در هتل دارسادن مکه مکرمه به خواب ابدی فرو رفت.

به گفته منابع مطلع، شوهر و پسر این زائر نیز در سفر حج تمتع او را همراهی می کردند.

«علی رضا رشیدیان» در این باره بیان کرد: هر دو زائر یادشده، قبلا در ایران عمل قلب باز انجام داده بودند و به دلیل همین عارضه، جان باختند.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: با موافقت خانواده های زائران یادشده، یکی در مدینه و دیگری در مکه دفن شده است.

بر اساس این گزارش، بیش از 80 هزار و 600 زائر ایرانی تا بامداد جمعه، 11 مرداد با پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به سرزمین وحی منتقل شده اند.

این پروازها تا 14 مرداد برای انتقال بیش از 86 هزار زائر ایرانی ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

آخرین اخبار

حسینیه

مذهبی

گفتگو و تحلیل