کد خبر: 2366
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
آلوهای وحشی، فیلم داستانی کوتاه

فیلم داستانی " آلوهای وحشی" نماینده ایران در بخش بین الملل و برگزیده سی و ‌دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و ‌نوجوان شد.

به گزارش پیام خبر، فیلم داستانی "آلوهای وحشی" به سفارش مجمع خیرین تامین سلامت فارس توسط شبکه فارس تولید شده است. این فیلم پیش از این نیز در جشنواره مهر اصفهان از میان ۱۲۱۱ اثر، منتخب ده اثر برگزیده شد.

بر اساس این گزارش، " آلوهای وحشی" در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و ‌نوجوان از ۲۸ مرداد ماه تا ۴ شهریور ماه سال جاری، در رقابتی تنگاتنگ بعنوان یکی از ده فیلم برگزیده این جشنواره شرکت کرده و همچنین بعنوان یکی  ار سه فیلم نماینده ایران در بخش بین الملل حضور دارد.

"آلوهای وحشی" نام فیلم داستانی است که در تابستان ۹۷ در یکی از روستاهای صعب العبور فارس بنام جیدرزار تهیه شده است. این فیلم حکایت مردمی است که در بسیاری از روستاها بدلیل دورافتادگی و نداشتن جاده از خدمات و امکانات حیاتی بی بهره اند.

بر اساس اظهارات فرید هاشم زاده، کارگردان این فیلم، بازیگران فیلم "آلوهای وحشی"  همه نابازیگر بوده و در این اثر تلاش شده است فضای طبیعی منطقه و افراد ساکن در جیدرزار بخوبی در معرض دید مخاطب قرار بگیرند.

مدت زمان  این فیلم ۱۶ دقیقه است و نوشتن فیلمنامه آن ۲ ماه و تصویربرداری این فیلم ۶ روز بطول انجامید و ۲ بازیگر اصلی دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.