کد خبر: 2377
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
روز خبرنگار

جشن مردمی بزرگداشت هفته خبرنگار در شیراز از 13 مردادماه آغاز شد و تا 15 مرداد ادامه خواهد یافت.

نخستین شب جشن‌ مردمی بزرگداشت هفته خبرنگار، شامگاه یکشنبه و به همت انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و همراهی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در شیراز آغاز شد.

دومین دوره این جشن‌ها، به مدت سه شب، طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه، 13 تا 15 مردادماه، در محل تجمع پارک حاشیه‌ای بلوار شهید چمران شیراز، برگزار می‌شود.

اجرای ورزش زورخانه‌ای و موسیقی زنده با هنرنمایی وحید نیک کار، برگزاری مسابقه و... از برنامه‌های شب نخست این جشن مردمی بود.

در حاشیه این جشن مردمی نیز دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس، هدف از برگزاری جشن مذکور را بسترسازی برای ایجاد و گسترش ارتباط مردم با خبرنگاران و عکاسان خبری بیان کرد.

محمود شبان سروستانی بیان داشت: در سالهای اخیر شاهد کاهش اقبال مردمی نسبت به رسانه‌ها بوده‌ایم که یکی از دلایل اصلی آن کمرنگ شدن ارتباط خبرنگاران و عکاسان با مردم است.

وی یادآور شد: انعکاس دیدگاه و نظرات مردم در رسانه‌ها، به‌جای انعکاس مداوم حرف‌ها و نظرات مسئولان خطاب به مردم، به حتم اقبال عمومی را نسبت به رسانه افزایش خواهد داد.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس همچنین گفت: امروز شاهد تلاش رسانه‌های فعال در خارج از مرزها برای ایجاد ارتباط با شهروندان ایرانی هستیم، حال‌آنکه ظرفیت رسانه‌ای در کشور می‌تواند پوشش‌دهنده نیاز مردم برای بیان خواسته‌ها و مطالبات به‌حق آنان باشد.

یادآور می‌شود انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس فعالیت خود را از سال 96 آغاز کرده و اکنون 120 عضو رسمی و افتخاری دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل