کد خبر: 2382
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
جشن مردمی روز خبرنگار

به بهانه هفته خبرنگار، جشن های مردمی در سطح شهر شیراز برگزار شد تا مردم با حرفه خبرنگاری بیشتر آشنا شوند.

به گزارش پیام خبر، واژه خبرنگار شاید در میان مردم بسیار رواج داشته باشد. آشنایی با حرفه خبرنگار معمولا به واسطه مرور و یا شندین خبرها از کانال مختلف نظیر تلویزیون، خبرگزاری ها و روزنامه هاست از این رو شناخت کامل و صحیحی از کارکردهای اصلی و حرفه ای خبرنگاران برای جامعه وجود ندارد. 

از این رو این نیاز همیشه وجود دارد خبرنگاران با مردم ارتباط مستقیم و رو در رویی برقرار کنند تا کارکردها و ویژگی های حرفه خبرنگاری را بیشتر و ملموس تر درک کنند.

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان استان فارس امسال برای دومین بار در آستانه روز خبرنگار، جشن های مردمی را تدارک دید تا شیرازی ها بیشتر با  موضوع خبرنگار آشنا شوند.

این جشن ها از سال ۹۷ آغاز شد و امسال نیز به مدت سه شب در بلوار چمران شیراز پیگیری شد.

در این جشن ها هم خبرنگاران حضور دارند و کمابیش به صورت رو در رو با مردم به گفتگو می پردازند، هم برنامه های مفرح و شاد  برای خانواده ها تدارک دیده شده و هم فضایی پیش آمده که حرفه خبرنگاری در سطح جامعه گستره وسیع تری پیدا کند.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس، هدف از برگزاری این جشن را، بسترسازی برای ایجاد و گسترش ارتباط مردم با خبرنگاران و عکاسان خبری به عنوان گوش شنوا، چشم بینا و زبان گویای جامعه بیان کرد.

محمود شبان با بیان اینکه در سالهای اخیر شاهد کاهش اقبال مردمی نسبت به رسانه ها بوده ایم، یکی از نکات مهم در بروز این مشکل را، کمرنگ شدن ارتباط خبرنگاران و عکاسان با مردم دانست و گفت: برای انعکاس دیدگاه‌ها، نظرات و بیان حرف های مردم، باید ارتباطی مستمر بین رسانه و شهروندان وجود داشته باشد.

شبان گفت: انعکاس دیدگاه و نظرات مردم در رسانه‌ها، به جای انعکاس مداوم حرفها و نظرات مسئولان خطاب به مردم، به حتم اقبال عمومی را نسبت به رسانه افزایش خواهد داد.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس گفت: امروز شاهد تلاش رسانه‌های فعال در خارج از مرزها برای ایجاد ارتباط با شهروندان ایرانی هستیم، حال آنکه ظرفیت رسانه ای در کشور می تواند پوشش دهنده نیاز مردم برای بیان خواسته ها و مطالبات به حق آنان باشد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.