کد خبر: 2398
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  • خبرنگار: زهرا بازیار
  • چاپ
نظام مهندسی ساختمان فارس، سمینار مروری بر مطالعات آتش سوزی در آمریکا و ژاپن

اجازه دهید مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری پیام خبر، پس از وقوع آتش سوزی هتل آسمان شیراز، سازمان نظام مهندسی ساختمان بمنظور بررسی ابعاد این حادثه اقدام به برگزاری سمینار تخصصی با موضوع مروری بر مطالعات مهندسی آتش در آمریکا و ژاپن نمود.

بر اساس این گزارش، این سمینار با حضور برخی از مسئولین استانی و شهری برگزار شد؛ ابتدا مهندس سید مرتضی سیف زاده، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن بیان اهمیت بررسی ابعاد این گونه حوادث جهت جلوگیری از تکرار مجدد آنها در آینده اظهار کرد: همیشه پیشگیری هزینه کمتری در پی دارد. ما تقاضایی که همیشه از مقامات ارشد استان داریم این است که اجازه دهید مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اجرا شود. اجازه دهید موارد مربوط به مشکلات اجرایی این قوانین را برطرف کنیم.

وی افزود: زمانی که گفته می شود نیاز به مجری در ساخت و ساز نمی باشد درواقع نوعی چوب لای چرخ گذاشتن است.

مهندس سیف زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر مهندسین ما درگیر مسائل اداری جهت اثبات مواردی مانند لحاظ شدن مهندسی کنترل ساختمان، طراحی، نظارت، اجرا، تعمیرات و نگهداری در قانون نظام مهندسی شوند، چقدر وقت و انرژی نظام مهندسی ساختمان از دست خواهد رفت؟

وی تأکید کرد: باید از نظام مهندسی خواسته شود که اجرای ساخت و ساز ساختمان ها را بهینه و اصلاح کرده و کیفیت کار مجریان و طراحی و نظارت بر ساختمان ها ارتقاء یافته و با موارد مربوط به مقررات ملی همخوانی داشته باشد. در این زمان امکان کار و فعالیت برای مهندسان بهترو باکیفیت تر خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همچنین گفت: آموزش یکی از اصول اولیه در نظام مهندسی ساختمان بوده و در این زمینه فعالیت های بسیاری انجام گرفته است. هیئت مدیره دوره هشتم این سازمان مصمم است با اجرای قوانین مربوطه کیفیت ساخت و ساز در استان فارس را ارتقاء بخشد.

گفتنی است این سمینار آموزشی با سخنرانی دکتر محمدرضا اسلامی پژوهشگرساختمان های مهم در آمریکا در زمینه زلزله، آتش سوزی وانفجار برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

آخرین اخبار

حسینیه

اجتماعی

گفتگو و تحلیل