کد خبر: 2398
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
نظام مهندسی ساختمان فارس، سمینار مروری بر مطالعات آتش سوزی در آمریکا و ژاپن

اجازه دهید مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری پیام خبر، پس از وقوع آتش سوزی هتل آسمان شیراز، سازمان نظام مهندسی ساختمان بمنظور بررسی ابعاد این حادثه اقدام به برگزاری سمینار تخصصی با موضوع مروری بر مطالعات مهندسی آتش در آمریکا و ژاپن نمود.

بر اساس این گزارش، این سمینار با حضور برخی از مسئولین استانی و شهری برگزار شد؛ ابتدا مهندس سید مرتضی سیف زاده، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن بیان اهمیت بررسی ابعاد این گونه حوادث جهت جلوگیری از تکرار مجدد آنها در آینده اظهار کرد: همیشه پیشگیری هزینه کمتری در پی دارد. ما تقاضایی که همیشه از مقامات ارشد استان داریم این است که اجازه دهید مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اجرا شود. اجازه دهید موارد مربوط به مشکلات اجرایی این قوانین را برطرف کنیم.

وی افزود: زمانی که گفته می شود نیاز به مجری در ساخت و ساز نمی باشد درواقع نوعی چوب لای چرخ گذاشتن است.

مهندس سیف زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر مهندسین ما درگیر مسائل اداری جهت اثبات مواردی مانند لحاظ شدن مهندسی کنترل ساختمان، طراحی، نظارت، اجرا، تعمیرات و نگهداری در قانون نظام مهندسی شوند، چقدر وقت و انرژی نظام مهندسی ساختمان از دست خواهد رفت؟

وی تأکید کرد: باید از نظام مهندسی خواسته شود که اجرای ساخت و ساز ساختمان ها را بهینه و اصلاح کرده و کیفیت کار مجریان و طراحی و نظارت بر ساختمان ها ارتقاء یافته و با موارد مربوط به مقررات ملی همخوانی داشته باشد. در این زمان امکان کار و فعالیت برای مهندسان بهترو باکیفیت تر خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همچنین گفت: آموزش یکی از اصول اولیه در نظام مهندسی ساختمان بوده و در این زمینه فعالیت های بسیاری انجام گرفته است. هیئت مدیره دوره هشتم این سازمان مصمم است با اجرای قوانین مربوطه کیفیت ساخت و ساز در استان فارس را ارتقاء بخشد.

گفتنی است این سمینار آموزشی با سخنرانی دکتر محمدرضا اسلامی پژوهشگرساختمان های مهم در آمریکا در زمینه زلزله، آتش سوزی وانفجار برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.