رحیم هودی - چهارشنبه های هنری

چهارشنبه های هنری مرکز تجارت جهانی صنایع دستی حافظ با شعار «صنایع دستی، رونق تولید» آغاز شد.

به گزارش پیام خبر، مرکز تجارت صنایع دستی حافظ با فضای ۵هزار متر در ۱۳۰ گالری در فاز اول فعالیت خود را آغاز کرد، سپس در فاز نهایی ۷۰ گالری دیگر به این مجموعه افزوده می شود.

مدیر مرکز تجارت جهانی صنایع دستی که چهارشنبه های هنری را برگزار می کند ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: هدف از برگزاری این برنامه حمایت از رونق تولید در حوزه صنایع دستی است و بر اساس شعار «صنایع دستی، رونق تولید» پیش می رویم

علیرضا قبادی اعلام کرد: با بیان اینکه چهارشنبه های هنری با حضور مدیران استانی و هنرمندان برگزار می شود، افزود: هر هفته در این برنامه از هنرمندان صنایع دستی تجلیل به عمل می آید.

وی در ادامه افزود: در نخستین چهارشنبه های هنری از استاد علی اصغر تجویدی تجلیل شد، سپس در هفته دوم خانم نوابی مورد تقدیر قرار گرفت.

قبادی از مراسم تجلیل استاد کلاهی هنرمند صنایع دستی فارس در چهارشنبه گذشته خبر داد و گفت: در این مراسم که با حضور رحیم هودی و نادر شهسواری برگزار گردید؛ از کاظم کلاهی هنرمند رشته خاتم شیراز تقدیر شد.

وی درباره مرکز تجارت صنایع دستی شیراز، عنوان کرد: در این فضای ۵ هزار متری که ۱۳۰ گالری قرار دارد، هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی و سنتی از میناکاری تا خاتم شیراز و هنرهای دیگری از جمله چرم و چوب و هر آنچه که در صنایع دستی می تواند باشد تولید می شود.

قبادی اولویت این مرکز را تبادل فرهنگی و تجاری میان هنرمندان و بازارهای جهانی دانست و گفت: یکی از اولویت های ما صادرات صنایع دستی به کشورهای خارجی است که در این راستا اولین نمایشگاه آثار هنرمندان صنایع دستی مرکز تجارت حافظ در کشور فرانسه برگزار خواهد شد.

یادآور می شود: بیش از ۲۰۰ هزار صنعتگر در فارس در حدود ۱۲۰ رشته صنایع دستی فعالیت می‌کنند که با داشتن رشته‌های شاخصی مانند خاتم، منبت، معرق، مشبک، کاشی هفت رنگ و زیورآلات سنتی یکی از استان‌های مهم در زمینه صنایع دستی کشور به شمار می رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل