کد خبر: 2418
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
مهرداد سهرابی، در نشست خبری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با اشاره به اینکه کسب و کارهای نو می توانند با مراجعه به سامانه irannoafarin.ir از حمایت های دولتی برخوردار شوند، گفت: حمایت از کسب و کارهای نوپا و روشن سازی مسیر توسعه و رشد اکوسیستم استارت آپی از اهداف این سامانه است.

به گزارش پیام خبر، مهرداد سهرابی، امروز در نشست خبری معرفی سامانه «ایران نوآفرین»، گفت: دانشگاه ها نیروهایی تربیت کرده اند که فاقد نوآوری، مهارت و خلاقیت هستند، جامعه با فارغ التحصیلان دارای مدرک بدون مهارت سروکار دارند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با اشاره به اینکه نوآوری بحث جدید جامعه است، تاکید کرد: کسب و کارها بر مبنای فناوری و نوآوری شکل گرفته است و اغلب کسب و کارهای ما شکل آن تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه «استارت آپ» ماهیت حقوقی ندارد و یک خدمت، محصول و یا اپلیکیشن هست که توسط چند نفر راه اندازی شده است، اضافه کرد: سال گذشته وزارت ارتباطات پیشنهادی برای حمایت از کسب و کارهای جدید آئین نامه ای ایجاد کرد که 11 ماده دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کسب و کارهای نو می توانند با مراجعه به سامانه irannoafarin.ir از حمایت های دولتی برخوردار شوند، اظهارداشت: حمایت از کسب و کارهای نوپا، روشن سازی مسیر توسعه و رشد اکوسیستم استارت آپی، شناسایی و احصای فرصت های مختلف، شناسایی جامعه آماری دقیق از اکوسیستم استارت آپی و همچنین ایجاد امنیت روانی و اقتصادی در سقف و مدت محدود برای شرکت های نوپا از اهداف پیاده سازی این سامانه است.

وی با اشاره به اینکه در این سیستم شرکت های نوپا، تیم های نوپا و شرکت های بزرگ رشد یافته حضور دارند، اضافه کرد: شتاب دهنده ها و مرکزهای رشد و علاقمندان حوزه نوآفرینی و سرمایه گذار از دیگر گروه هایی هستند که در این سیستم قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.