کد خبر: 2418
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
مهرداد سهرابی، در نشست خبری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با اشاره به اینکه کسب و کارهای نو می توانند با مراجعه به سامانه irannoafarin.ir از حمایت های دولتی برخوردار شوند، گفت: حمایت از کسب و کارهای نوپا و روشن سازی مسیر توسعه و رشد اکوسیستم استارت آپی از اهداف این سامانه است.

به گزارش پیام خبر، مهرداد سهرابی، امروز در نشست خبری معرفی سامانه «ایران نوآفرین»، گفت: دانشگاه ها نیروهایی تربیت کرده اند که فاقد نوآوری، مهارت و خلاقیت هستند، جامعه با فارغ التحصیلان دارای مدرک بدون مهارت سروکار دارند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با اشاره به اینکه نوآوری بحث جدید جامعه است، تاکید کرد: کسب و کارها بر مبنای فناوری و نوآوری شکل گرفته است و اغلب کسب و کارهای ما شکل آن تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه «استارت آپ» ماهیت حقوقی ندارد و یک خدمت، محصول و یا اپلیکیشن هست که توسط چند نفر راه اندازی شده است، اضافه کرد: سال گذشته وزارت ارتباطات پیشنهادی برای حمایت از کسب و کارهای جدید آئین نامه ای ایجاد کرد که 11 ماده دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کسب و کارهای نو می توانند با مراجعه به سامانه irannoafarin.ir از حمایت های دولتی برخوردار شوند، اظهارداشت: حمایت از کسب و کارهای نوپا، روشن سازی مسیر توسعه و رشد اکوسیستم استارت آپی، شناسایی و احصای فرصت های مختلف، شناسایی جامعه آماری دقیق از اکوسیستم استارت آپی و همچنین ایجاد امنیت روانی و اقتصادی در سقف و مدت محدود برای شرکت های نوپا از اهداف پیاده سازی این سامانه است.

وی با اشاره به اینکه در این سیستم شرکت های نوپا، تیم های نوپا و شرکت های بزرگ رشد یافته حضور دارند، اضافه کرد: شتاب دهنده ها و مرکزهای رشد و علاقمندان حوزه نوآفرینی و سرمایه گذار از دیگر گروه هایی هستند که در این سیستم قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل