کد خبر: 2470
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
دانش آموزان دختر ناحیه 4شیراز راهی مرحله کشوری رقابت تجسمی تبریز

۲ دانش آموز دختر ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز راهی مرحله کشوری بیستمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای در تبریز می شوند.

به گزارش پیام خبر، این رقابت مهارتی با شرکت ۳۵۰ دانش آموز و هیئت همراه در مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.

در پیوند با این موضوع و راهیابی ۲ دانش آموز دختر رشته نقاشی هنرستان فنی «مرضیه» به این مسابقه، مدیر مدرسه یادشده، اعلام کرد: نازنین کرمی و زینب علی نژاد دانش آموزان پایه ۱۱ و ۱۲ به ترتیب در رشته های نقاشی رنگ روغن و نقاشی آبرنگ در این مسابقات به رقابت می پردازند.

راضیه حمیدی زاده با تصریح اینکه هر سال هنرستان دولتی مرضیه در ناحیه ۴ شیراز کسب عنوان کرده و دانش آموزان راهی بخش رقابتی شده اند، افزود: هنرستان های ناحیه ۴ و حتی شیراز دست کم هر سال ۲ تا ۳ نفر منتخب کشوری داشته است و به خاطر سطح علمی هنرجویان و هنرآموزان و مدرسان توانسته در جشنواره ها و مسابقه های فنی و هنری بدرخشد.

وی با این حال منتخبان استانی مسابقه های دانش آموزی هنرهای تجسمی را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: هنرستان نمازی در رشته صنایع چوب منتخب کشوری و هنرستان مرضیه در رشته نقاشی بدین ترتیب راهی رقابت سراسری شد.

حمیدی زاده با اشاره به اینکه از سراسر فارس ۹ نفر راهی مرحله کشوری بیستمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای در تبریز می شوند، پیرامون اینکه آیا دانش آموزان افتخارآفرین این مسابقات در دوره های گذشته از سوی آموزش و پرورش فارس مورد تقدیر قرار گرفتند، اعلام کرد: یکی از مباحثی که دنبال می کنیم این است که چرا به این موضوع و افتخارآفرینی ملی این دانش آموزان اهمیتی داده نمی شود؟

وی با بیان اینکه دانش آموزان ناحیه ۴ شیراز با حداقل امکانات راهی این مسابقات می شوند که به دلیل مشکلات مالی و کمبود توانایی پرداخت هزینه سفر را هم ندارند، ادامه داد: خودمان سعی می کنیم هر سال به مناسبت میلاد پیامبر اعظم(ص) یک جشن بزرگ بگیریم که قریب ۱۸۰ تا ۲۰۰ هنرجو را تشویق می کنیم و حتما جوایز خوبی به این نفرات می دهیم.

این در حالیست که به گفته مدیر هنرستان مرضیه، هر سال استان فارس در جشنواره هنرهای تجسمی دستکم ۲۵ تا ۳۰ دانش آموز منتخب دارد.

وی دانش آموزان هنرستان یادشده را از مناطق محروم شیراز عنوان کرد که توان مالی خانواده ها بسیار ضعیف است و در کنار این مشکلات، بعضا دارای معضلات خانوادگی می باشند، اما با این وجود دانش آموزان بسیار قدرتمند و قوی هستند و علیرغم کمترین بودجه و امکاناتی که دارند همیشه مقام های استانی و کشوری بالایی کسب می کنند.

به گفته حمیدی زاده، هنرستان فنی دختران مرضیه ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز که در بلوار نصر قرار دارد، دارای ۳۲۰ دانش آموز است که در جشنواره های «پرسش مهر»، «نوجوان سالم» و جشنواره هنرهای تجسمی همواره توانسته مقام کسب کند.

وی یادآوری کرد: دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری بیستمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای، شنبه از شیراز به شکل سفر زمینی بوسیله اتوبوس راهی تبریز می شوند تا ظرف ۳ روز از ۴ شهریورماه در رقابتی سخت به طور تئوری و عملی مهارت خود را در نقاشی ارایه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.