کد خبر: 2479
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس با اشاره به اینکه امسال در هفته دولت ۸۲۱ پروژه با مبلغ بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال در ۱۱ سرفصل به بهره برداری می رسد و گفت: ۱۸ پروژه فرهنگی و هنری با اعتبار بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی، امروز در نشست خبری برنامه های هفته دولت در فارس، با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی به خاطر ماهیت حق طلبانه خود با چالش های مختلفی روبرو بوده است، گفت: یکی از چالش ها ترور شخصیت های اثرگذار انقلاب بود که نیروهای ارزشمندی را از این انقلاب گرفتند، اما امروز ادامه راه آنان در دستور کار قرار دارد.

استاندار فارس با یادآوری این مطلب دشمن امروز با ترور شخصیتی، سعی دارد تا اعتماد نظام را از مردم سلب کند، اظهارداشت: باید نقشه های شوم دشمن را بدانیم و با آن مقابله کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته معاندین سعی کردند که ۴۰ سالگی را نتوانیم جشن بگیریم اما به کوری چشم آنان ۴۰ سالگی را جشن گرفتیم، افزود: امروز هم با تحریم سعی در فلج کردن اقتصاد کشور دارند.

رحیمی با تاکید بر اینکه از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت امسال پروژه هایی آماده شده است که آن را به استحضار مردم خواهیم رساند، اظهارداشت: یکی از پروژه هایی که دولت به بهره برداری رسید، فاز سوم پالایشگاه «ستاره خلیج فارس»، بود که در آن ظرفیت تولید بنزین کشور از ۵۷ میلیون لیتر به ۱۰۲ میلیون لیتر افزایش یافته است که بیش از ۳۰ درصد بنزین کشور را در این پالایشگاه تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه امسال در هفته دولت ۸۲۱ پروژه با مبلغ بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال در ۱۱ سرفصل به بهره برداری می رسد، گفت: در زمینه امور آب شهرها و روستاها بیش از ۳۰ پروژه به بهره برداری می رسد.

نماینده دولت در فارس با یادآوری این مطلب که ۶۵ پروژه راه سازی در این ایام به بهره برداری می رسد، تاکید کرد: ۱۸ پروژه فرهنگی و هنری با اعتبار بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

رحیمی از بهره برداری ۴۲ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۴۴۰ میلیارد ریال خبر داد و تاکید کرد: در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی باید گفت در زمان برجام افزایش سرمایه گذاری خارجی را شاهد بودیم با این حال در چهار ماهه اول سال ۹۸ میزان ۴۴ و چهاردهم میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی را جذب کنیم.

استاندار فارس گفت: فارس از ۱۶ و نیم درصد میزان بیکاری در سال ۹۱ به عدد هفت در چهارماهه اول سال ۹۸ رسید و اکنون دومین استان از لحاظ کاهش درصد بیکاری در کشور محسوب می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.