کد خبر: 2479
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس با اشاره به اینکه امسال در هفته دولت ۸۲۱ پروژه با مبلغ بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال در ۱۱ سرفصل به بهره برداری می رسد و گفت: ۱۸ پروژه فرهنگی و هنری با اعتبار بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی، امروز در نشست خبری برنامه های هفته دولت در فارس، با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی به خاطر ماهیت حق طلبانه خود با چالش های مختلفی روبرو بوده است، گفت: یکی از چالش ها ترور شخصیت های اثرگذار انقلاب بود که نیروهای ارزشمندی را از این انقلاب گرفتند، اما امروز ادامه راه آنان در دستور کار قرار دارد.

استاندار فارس با یادآوری این مطلب دشمن امروز با ترور شخصیتی، سعی دارد تا اعتماد نظام را از مردم سلب کند، اظهارداشت: باید نقشه های شوم دشمن را بدانیم و با آن مقابله کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته معاندین سعی کردند که ۴۰ سالگی را نتوانیم جشن بگیریم اما به کوری چشم آنان ۴۰ سالگی را جشن گرفتیم، افزود: امروز هم با تحریم سعی در فلج کردن اقتصاد کشور دارند.

رحیمی با تاکید بر اینکه از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت امسال پروژه هایی آماده شده است که آن را به استحضار مردم خواهیم رساند، اظهارداشت: یکی از پروژه هایی که دولت به بهره برداری رسید، فاز سوم پالایشگاه «ستاره خلیج فارس»، بود که در آن ظرفیت تولید بنزین کشور از ۵۷ میلیون لیتر به ۱۰۲ میلیون لیتر افزایش یافته است که بیش از ۳۰ درصد بنزین کشور را در این پالایشگاه تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه امسال در هفته دولت ۸۲۱ پروژه با مبلغ بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال در ۱۱ سرفصل به بهره برداری می رسد، گفت: در زمینه امور آب شهرها و روستاها بیش از ۳۰ پروژه به بهره برداری می رسد.

نماینده دولت در فارس با یادآوری این مطلب که ۶۵ پروژه راه سازی در این ایام به بهره برداری می رسد، تاکید کرد: ۱۸ پروژه فرهنگی و هنری با اعتبار بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

رحیمی از بهره برداری ۴۲ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۴۴۰ میلیارد ریال خبر داد و تاکید کرد: در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی باید گفت در زمان برجام افزایش سرمایه گذاری خارجی را شاهد بودیم با این حال در چهار ماهه اول سال ۹۸ میزان ۴۴ و چهاردهم میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی را جذب کنیم.

استاندار فارس گفت: فارس از ۱۶ و نیم درصد میزان بیکاری در سال ۹۱ به عدد هفت در چهارماهه اول سال ۹۸ رسید و اکنون دومین استان از لحاظ کاهش درصد بیکاری در کشور محسوب می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

حسینیه

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل